Як прискорити відеокарту.

Комп'ютерні комплектуючі виробляються з деяким «запасом міцності». Тобто відеокарта або процесор, розраховані на стандартну швидкість роботи, можуть функціонувати трохи швидше. Це призводить до прискореного зносу, але дозволяє вичавити все можливе з комп'ютера. Звичайно, не варто чекати великого приросту, але 10-20 відсотків додаткової швидкості цілком досяжні.
Інструкція
1
Скачайте програму для налаштування параметрів відеокарти. У драйверах відеокарт від AMD вже давно є спеціальна опція для підстроювання частоти роботи ядра і пам'яті відеокарти. Схожі можливості є і в драйвері для графічних адаптерів Geforce від компанії nVidia. Незважаючи на це, одним з кращих на сьогодні способів прискорити відеокарту заслужено вважається утиліта MSI Afterburner.
2
Запустіть будь-який браузер і перейдіть за адресою http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm. Ви потрапите на сторінку завантаження інсталяційного пакета програми. Клацніть по посиланню Download і дочекайтеся закінчення завантаження. При бажанні можна знайти й інші джерела, але це офіційний сайт проекту, де завжди доступна найсвіжіша версія утиліти.
3
Встановіть Afterburner. Двічі клацніть на викачаному файлі і відповідайте на питання майстра установки. Якщо сумніваєтеся в настройках, просто натискайте кнопку Next або «Далі» до тих пір, поки не з'явиться повідомлення про закінчення установки і кнопка Finish або «Готово».
4
Запустіть програму MSI Afterburner. За замовчуванням після установки програма автоматично буде відкрита. Якщо цього не сталося, клацніть по значку у вигляді літака з підписом Afterburner на робочому столі. Відкриється головне вікно програми, а також панель діагностики, де виводиться поточна частота відеопроцесора, пам'яті, температура і швидкість обертання вентилятора, якщо ваша відеокарта відсилає ці дані.
5
Налаштуйте бажані параметри, щоб прискорити відеокарту. Два найважливіших значення, від яких залежить швидкість роботи вашого графічного прискорювача, це частота ядра і частота відеопам'яті. У центральній частині вікна утиліти ви побачите два повзунки, підписаних як Core Clock і Memory Clock, відповідно вони означають частоту ядра і пам'яті. Правіше цих перемикачів, у віконці зеленого кольору, виводиться поточна або стандартна частота роботи.
6
Переміщайте повзунки або вводите потрібні значення прямо у віконце частоти, потім натискайте кнопку Apply, щоб застосувати настройки. Будьте акуратні і збільшуйте частоти поступово, невеликими кроками. Після застосування налаштувань запускайте перевірку стабільності роботи відеокарти.
7
Для цього натисніть кнопку «К» у верхньому лівому кутку вікна утиліти. Запуститься вбудований тест Kombustor - близько п'яти або десяти хвилин його роботи достатньо, щоб провести первинний тест стабільності. Якщо комп'ютер не зависне в процесі, значить, можна підвищувати частоту далі.
Корисна порада
Також відстежуйте температуру відеокарти - сильне нагрівання дуже шкодить електронним компонентам. Врахуйте, що прискорення роботи комплектуючих, або «розгін», не схвалюється виробником - в разі поломки вам відмовлять у гарантійному ремонті або заміні.