Як навчитися швидко друкувати на клавіатурі. гра Як швидко навчитися друкувати.

Володіння навичками швидкого друкування дозволяє економити час при роботі з електронними текстами. Щоб набирати швидко, треба освоїти сліпий десятипальцевий метод. Правильна друк знижує і навантаження на зір, адже очам не доводиться постійно «бігати» від клавіатури до монітора.
Інструкція
1
Правильна посадка і положення рукУдобство і добре самопочуття людини, що працює за комп'ютером, залежать від того, чи правильно він сидить. Стілець повинен мати спинку, що підтримує хребет. Ноги повинні стояти на підлозі - так, щоб ступні були йому паралельні. Щоб руки при друку не втомлювалися, клавіатура повинна знаходитися на рівні ліктя, так само як і миша.
2
Зап'ястя не повинні відхилятися вгору, вниз або в сторони. Бажано, щоб клавіатура була з опорою для рук. Рекомендується друкувати на ергономічних клавіатурах. Одним з відмінно зарекомендували себе варіантів є Microsoft Natural Ergonomic 4000.
3
При друкуванні розслаблюйте пальці після натискання на клавішу: напруга провокує втому і спастичность м'язів. Розслаблюйте кисть і працюючи з мишею: намагайтеся переміщати не тільки зап'ястя, але і всю руку. Для тренування м'язів руки і профілактики тунельного синдрому використовуйте тренажер Power Ball. Корисні також додаткові навантаження: гра на піаніно, гітарі, в бадмінтон, теніс.
4
Вибір раскладкіДля напрацювання навику швидкого друку важливо вибрати постійну розкладку на клавіатурі . Одними з найбільш популярних російськомовних є «Російська стандартна» (фива - ОЛДЖ) і «Російська машинопис». У другому варіанті для набору знаків пунктуації не потрібно натискати shift, а точка і кома припадають на найсильніші пальці (вказівні). За замовчуванням операційна система пропонує «Руську стандартну» розкладку.
5
Соло на клавіатуреПройдіте сто вправ курсу «Соло на клавіатурі». Автор цієї програми - психолог і журналіст, викладач факультету журналістики МГУ Володимир Володимирович Шахиджанян. Ця програма не тільки дозволить вам оволодіти сліпим десятипальцьовим методом, але і краще зрозуміти себе і своє життя. Клавіатурний тренажер суміщений з особистісним тренінгом. «Соло на клавіатурі» можна встановити на комп'ютер, а можна проходити на сайті http://nabiraem.ru/. Шахиджанян радить займатися по оплаченої ліцензійної версії, т.к. при такому підході ефективність занять буде більш високою.
6
Все життя - іграКогда ви впевнено опануєте сліпим методом набору, можна переходити до нарощування швидкості. Сайт http://klavogonki.ru/пропонує поєднати тренування з захоплюючою грою. Тут ви можете друкувати тексти в різних режимах (звичайний, безпомилковий, марафон та ін.), Набираючи при цьому очки. Регулярно проходять змагання («ікси») і заходу («Великі перегони», «Гексатлон», «Формула-1», «Формула-2», «Гран-Прі», «Ліга Маніяків» та багато інших). Змагальні заїзди можна організовувати і самому, але участь в них коштує певну кількість очок.
Корисна порада
Бережіть своє здоров'я. При роботі за комп'ютером особливо «дістається» очам. Монітор розташуйте на відстані витягнутої руки. Відрегулюйте потрібний вам розмір шрифту. Через кожні 45 хвилин роботи за комп'ютером влаштовуйте перерви, робіть гімнастику для очей і для рук. Можна просто встати і трохи походити по кімнаті.