Як утеплити мансарду.

Горищне приміщення може використовуватися для різних цілей. Наприклад, як склад для всякого роду інвентарю, старих речей і т.п. Також в мансарді можна облаштувати затишне житло, бар, ігрову кімнату - варіантів маса, тільки необхідно буде правильно утеплити це приміщення.
Вам знадобиться
  • - грошові кошти;
  • - ізоляційні та оздоблювальні матеріали;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Вивчіть представлені на ринку різні види утеплювачів. При виборі врахуйте відстань між крокв мансарди, їх товщину, тому що від цього буде залежати спосіб кріплення матеріалу. Вирішіть, яка ізоляція (зовнішня або зовнішня) вам більше підійде і якою вона повинна бути товщини. Крім того, зверніть увагу коефіцієнт теплопередачі і клас вогнестійкості ізоляційного матеріалу.
2
Перш ніж приступити до утеплення горищного приміщення, перевірте стан елементів конструкції (крокв, контррейок) і в разі необхідності обробіть їх антисептиком, так як після установки ізоляції вони стануть для цього недоступні.
3
Заповніть простір між кроквами утеплювачем. Як теплоізоляційний матеріал ви можете використовувати плити з скловолокна або мінеральної вати. Не забудьте прикріпити пароізоляційний матеріал з опалюваної боку мансарди, наприклад алюмінієву фольгу. Тим самим обережете волокна утеплювача від проникнення в них конденсату. Ізоляційні плити між собою з'єднайте клейкою стрічкою.
4
обязятельно залишите повітряний прошарок (не менше 25 мм) між утеплювачем і покрівлею (у запобігання її пошкодження і гниття елементів конструкції). Крім того, на поверхню теплоізоляції, яка межує з вентильованим простором, обов'язково покладіть шар влагонепроницаемого і вітрозахисного матеріалу. Цим ви збережете теплозахисні характеристики конструкції.
5
На останньому етапі утеплення мансарди закрийте ізоляційні матеріали гіпсокартонними листами, панелями з екструдованого полістиролу, вагонкою і т.п. Дану прикріпіть внутрішню обробку до кроквяних ніг цвяхами або скобами. Якщо відстань між кроквами велико - прибийте до них горизонтальні дерев'яні бруски, до яких потім прикріпіть панелі.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що тонкі ізоляційні матеріали дозволять виграти додатковий простір.
Корисна порада
Якщо ви укладаєте мінеральну вату в два шари, не пишіть Влагоізоляціонний матеріал між ними.