Як зробити управління до машинки. Як зробити поворотний механізм машинки на пульті управління.

Не тільки діти люблять автомобілі з дистанційним керуванням . Провідні танкетки застосовували німецькі і японські війська в роки другої світової війни. Використовували такі пристосування і в Чорнобилі. Зробити таку систему управління можна з підручних засобів.
Вам знадобиться
  • - крупна машинка;
  • - 2 електродвигуна;
  • - гнучкий багатожильний кабель;
  • - пластмасова коробка;
  • - лист фанери;
  • - тумблери;
  • - кнопки;
  • - батарейки;
  • - понижуючий редуктор;
  • - набір інструментів.
Інструкція
1
Візьміть машинку з поворотним переднім мостом. Інакше доведеться його робити самостійно. У продажу є досить великий асортимент таких іграшок.
2
Забезпечте машинці передній і задній хід. До одного або обох заднім колесам через понижуючий редуктор підключіть електродвигун. Електродвигуни можуть бути однаковими. Їх можна взяти зі старих іграшок, магнітофонів, CD-приводів і т.д. Годиться будь-який невеликий мотор.
3
При відсутності редуктора надіньте на виступаючий ділянку осі мотора пластикову або гумову трубку. Підійде ніпель від велосипеда. Встановіть двигун так, щоб обрезиненная частина осі входила під фрикційне з'єднання з зовнішньою поверхнею одного із задніх коліс автомобіля.
4
Підберіть батареї живлення так, щоб швидкість автомобіля була прийнятною. Він не повинен їздити занадто швидко, інакше їм важко буде управляти.
5
Для механізму повороту виріжте з листа фанери або пластику півколо діаметром, рівним довжині передньої осі автомобіля. Зазвичай рульове управління іграшок здійснюється поворотом повністю, що дещо спрощує завдання створення механізму повороту. З боку днища автомобіля жорстко закріпіть півколо на кронштейні кріплення осі так, щоб він не заважав обертанню колес.Полукруг повинен лежати горизонтально.
6
Залежно від конструкції автомобіля, другий моторчик, тобто двигун управління, можна розташувати як вертикально, так і горизонтально. Але він має бути на середині дуги. Важливо, щоб його обрезиненная вісь, як і в першому випадку, входила в зачеплення з зовнішньої дугою півкола або з найближчим до неї горизонтальною ділянкою. У другому випадку добре б прикріпити двигун так, щоб півколо лежав зверху на обрезиненной осі. Підберіть батарейки, щоб поворот був плавним.
7
Пульт управління змонтуйте в пластмасовій коробці. Використовуйте 2 тумблера на 3 положення (тобто такі, у яких є центральна нейтральна позиція). У цій конструкції батареї розташовуються в самому автомобілі, тому все, що вам залишається зробити - з'єднати гнучким багатожильним кабелем перемикачі пульта управління з двигунами або батареями машинки. Зробити це необхідно так, щоб в нейтральній точці обох перемикачів живлення від двигунів відключалася. При положенні вимикача ходу "вперед-назад" полярність харчування двигуна ходу повинна змінюватися відповідно до положення тумблера. Точно так же положення перемикача повороту вліво і вправо повинно змінювати полярність двигуна механізму повороту.
Корисна порада
Дуже корисно в системі повороту використовувати кінцеві вимикачі або контактні групи, які відключали б харчування механізму повороту в крайніх його положеннях. Автомобільчик можна постачити лампочками розжарювання - покажчиками повороту. Їх можна взяти з кишенькового ліхтарика або невеликий ялинкової гірлянди. Можна застосувати і світлодіоди. Конструкцію можна доповнити регулятором швидкості, встановивши в пульт змінний дротяний резистор опором 12-15 Ом.