Як зробити саморобний мотор. саморобний електромотор для літака.

Мотор - це пристрій, який перетворює будь-який вид енергії в механічну. Перший електродвигун був винайдений ще в 1834 році російським ученим Б.С. Якобі. З тих пір з'явилося багато різновидів електромоторів, але і по сьогоднішній день багато хто хоче зробити самостійно і удосконалити конструкцію двигуна.
Вам знадобиться
  • - вібро мобільного телефону;
  • - свердло;
  • - мідний дріт;
  • - фторопласт;
  • - мікрочіп Allegro А1442 .
Інструкція
1
Щоб не купувати магніт спеціально для статора, скористайтеся вібродзвінком старого мобільного телефону. Затисніть ексцентрик в лещатах і акуратно, за допомогою шила видавіть вал. Наступним етапом буде звільнення щіткового вузла. Розтисніть тим же шилом прим'яті на корпусі і зніміть вузол. Стало видно магніт. Щоб його звідти витягти, скористайтеся свердлом, яке підходить по діаметру.
2
Покладіть корпус на тверду поверхню і трохи постукайте по свердла - магнітик випаде сам. Тим же способом необхідно позбутися вклеєною втулки, яка не потрібна.
3
У ролі вала використовуйте свердла, так як вони найбільш міцні і стійкі до вигинів. Якщо внутрішній діаметр магніту більше, і вал на ньому бовтається, намотайте на нього мідний дріт необхідної товщини. Таким чином ви збільшите діаметр самого вала в місці його зіткнення з ротором.
4
Щоб конструкція не прокручувалась, методом контактного зварювання приваріть провід на деталь. Тепер з'єднайте вал з ротором і заповніть простір між ним і магнітом спеціальним супер-клеєм.
5
Для виготовлення втулок використовуйте фторопласт. Просвердлите в листі отвір діаметром 0,3 мм і доведіть втулку до подоби трубки. Щоб вал вільно переміщався по ній, відшліфуйте його до необхідного діаметра. Таким чином ви позбавитеся від тертя.
6
Тепер намотайте котушки. Для зручності зробіть на токарному верстаті каркас необхідного розміру, на який намотайте 60 витків. Для цього вам знадобиться близько 90 см дроти.
7
Просочіть котушку клеєм, не знімаючи при цьому з каркаса і не приклеївши її до останнього. Це легко виконати тільки використовуючи мікроскоп. Зробіть 2 таких обмотки і приклейте їх, завдавши мінімальна кількість клею між обмоткою і втулкою.
8
Спаяти один кінець кожної з обмоток, щоб отримати одну, але з двома висновками, які наприкінці припаяйте до мікрочипу Allegro А1442.
Зверніть увагу
При контактному зварюванні головне - правильно налаштувати прилад. Адже якщо напруга або ємність конденсатора будуть дуже високі, то проведення не прилипне, а почне випаровуватися, залишаючи мікрократерів, що зменшує міцність валу.
Корисна порада
Для заповнення простору між магнітом і валом використовуйте спеціальний прозорий клей, який не залишає білого нальоту після висихання.