Як підібрати швелер. підбір швелера для несучих конструкцій.

Швелер - це металопрокатне виріб П-образного перетину. Широко використовується при будівництві, ремонті несучих стельових перекриттів, а також для виготовлення стелажів і металоконструкцій в польових умовах без можливості використання зварювальних робіт. Підбір швелера потрібно робити з урахуванням висоти, ширини і матеріалу, з якого виготовлений металопрокат.
Вам знадобиться
  • - розрахунок довжини;
  • - розрахунок ширини;
  • - вибір за категорією;
  • - розрахунок ваги.
Інструкція
1
Гарячого сталеві швелери бувають двох видів - спеціального та загального призначення з висотою від 50 до 400 мм. Ширина полиць може бути від 32 до 115 мм. Якщо ви плануєте робити балкові перекриття для установки підлоги або стелі, підбирайте ширину полиць швелера в залежності від ширини встановлюваних балок з рівними паралельними гранями.
2
Довжина швелера повинна відповідати довжині перекриваються прорізів. Додайте до розрахованому числу по 70 см з кожного боку перекриття. Для установки середніх балок підійде швелер, виготовлений за Держстандартом 8240-8 марки 16А, для крайніх балок - 14А. Точність прокатки повинна відповідати групі Б - це металопрокат високої точності. А відноситься до високої точності прокатки, В - звичайної точності.
3
Швелер, виготовлений з низьколегованої сталі, призначений для складання легких конструкцій. Виготовляється по ГОСТу 11474-76 на профілів верстатах з заокругленим зовнішнім кутом. Для установки несучих конструкцій такий вид металопрокату не підходить.
4
Для автомобільної промисловості вибирайте швелер, виготовлений за Держстандартом 19425-74 20 або 18С. Металопрокат має С-подібну форму і широко використовується при виготовленні автомобільних рам.
5
Якщо ви купуєте швелер для вагонобудування, вибирайте 8, 14 або 18В, виготовлений за Держстандартом 5267.1-90. Це спеціальний вид металопрокату, який виготовляють для будівництва вагонів.
6
Щоб розрахувати необхідну кількість швелера, скористайтеся металевим калькулятором. Введіть необхідні параметри у відповідні поля, наведіть курсор на графу «Розрахувати». Ви отримаєте точну кількість, яке вам необхідно купити. Але в кожному разі виробляєте покупку з невеликим запасом, щоб вам не довелося зайвий раз платити за доставку.