Як включити режим відображення формул. Як в екселя знаком пишеться або.

При складанні електронних таблиць користувачеві регулярно доводиться мати справу з різними обчисленнями. Їх можна відобразити безпосередньо в таблиці, виконаної як в програмі Microsoft Excel, так і в OpenOffice.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням.
Інструкція
1
Розгляньте лист електронної таблиці. Кожному осередку можна дати певні координати, оскільки стовпці і рядки позначені літерою або цифрою. Це може виявитися важливим, якщо вам доведеться виконувати дії з даними, зазначеними в осередках. Формула вводиться безпосередньо в осередок. Для цього її потрібно виділити. При цьому вона активується.
2
Поставте знак «=». Він позначає формулу і виділяє її з основного тексту. В Microsoft Excel застосовуються й інші знаки арифметичних дій. Це всім знайомі знаки додавання, віднімання, множення, ділення і піднесення до ступеня. Додавання позначається знаком «+», віднімання - «-», множення - «*», а розподіл - «/». Піднесення до степеня пишеться як «^».
3
В програмі є рядок формул. Коли ви вводите дані і знаки арифметичних дій, зміст комірки одночасно відображається і в цьому рядку. Після того, як ви введете все, що вам потрібно, натисніть «Enter». Подивіться на рядок стану. Там має з'явитися напис «Готово». Якщо ви вийдете з цього осередку і виділіть іншу, напис в рядку стану зникне. Вона з'явиться знову, як тільки ви знову ввійдете в цей осередок.
4
Програма Microsoft Excel дозволяє вводити не тільки прості формули, а й ті, які містять посилання. Наприклад, вам потрібно зробити дії з даними, розташованими в двох осередках. Виділіть комірку, в яку ви будете вставляти формулу. Як і в першому випадку, введіть в неї знак «=». Зверніть увагу на рядок стану, де повинна з'явитися напис «Введення».
5
Встаньте мишею в комірку, дані з якої будуть застосовуватися у формулі. Клацніть мишею. Посилання має з'явитися в рядку формул і в першій клітинці. По рядку контролюйте процес. Там має з'явитися слово «Вкажіть». Поставте значок потрібного арифметичної дії, а потім клацніть мишею по наступній комірці. В рядку стану у вас спочатку знову з'явиться слово «Введення», а потім - «Вкажіть». Натисніть Enter. Не забувайте дивитися в рядок стану. Після того, як ви введете формулу в потрібну комірку, там з'явиться результат. У рядку стану буде з'являтися формула, як тільки ви виділите цей осередок.
6
Досить часто виникає необхідність відредагувати формулу. Це можна зробити двома способами - безпосередньо в комірці або в рядку стану. Щоб змінити формулу в рядку стану, виділіть комірку. Перейдіть до рядка, де в цей момент повинна відобразитися потрібна формула. Замініть її всю або якусь частину.
Зверніть увагу
В редакторі електронних таблиць OpenOffice формула вводиться схожим чином.
Корисна порада
Щоб внести правки безпосередньо в комірці, у вкладці «Правка» знайдіть вікно «Параметри», а в ньому - меню «Сервис». Виберіть режим редагування, Виділіть потрібну комірку і натисніть клавішу F2. Можна піти й іншим шляхом, спочатку перетворивши формулу в текст, а потім, після зміни, знову в формулу. Для цього досить прибрати і знову поставити перед вираженням знак рівності.