Як виростити кристали з мідного купоросу. Як розплавити латунь будинку.

Виростити кристали з мідного купоросу можна в домашніх умовах. Основою для вирощування служить перенасичений розчин сульфату міді. Для утворення кристала потрібно запал. Можна використовувати відповідний за властивостями сторонній предмет (наприклад, мідний дріт) або почекати, поки на дні судини утворюється кристалик. Час і якість кристалізації залежать від чистоти мідного купоросу і температури розчину.
Вам знадобиться
  • - сульфат міді (мідний купорос, CuSO4);
  • - термостійкий скляний хімічна колба або скляна банка;
  • - запал на нитці (шматочок мідного дроту);
  • - наждачний папір;
  • - аркуш паперу;
  • - стрижень від кулькової ручки;
  • - марля;
  • - гумові рукавички;
  • - дистильована або кип'ячена вода.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні матеріали. Краще всього придбати якомога більш чистий сульфат міді, який продається в магазинах з реактивами (марки ЧДА, ХЧ, ЧА). Якщо такої можливості немає, скористайтеся мідним купоросом з господарського магазину. Чим більш чисте речовина ви використовуєте, тим красивіше будуть кристали. Ще вам буде потрібно термостійкий скляний хімічна колба, для того щоб розчинити цю речовину. Підійде і звичайна невелика банка зі скла, наприклад, на 0,7 або на 1 л. Перед використанням дуже ретельно промийте обрану ємність.
2
Якщо ви використовуєте чистий сульфат міді з магазину реактивів, для досягнення найкращого результату візьміть дистильовану воду. Для звичайного мідного купоросу з господарського магазину підійде кип'ячена.
3
Тепер потрібно виготовити насичений розчин. Нагрійте воду до 60-70 градусів. Поступово додавайте в неї сульфат міді, тут же розмішуючи його. Робіть так до тих пір, поки синій порошок не перестане розчинятися, це означає, що розчин готовий. Важливо, щоб рідина при цьому залишалася гарячою. Якщо вона охолола, помістіть посудину на водяну баню і підігрійте розчин.
4
Коли насичений розчин готовий, профільтруйте його. Для цього процідіть рідину через марлю в іншу скляний посуд. Використовуйте гарячу скляний посуд, інакше мідний купорос може кристалізуватися раніше покладеного часу. Щоб цього не сталося, просто обполосніть банку або хімічний стакан гарячою водою.
5
В якості затравки можна використовувати шматочок мідного дроту. Зачистіть його за допомогою наждачного паперу, надайте бажану форму і прив'яжіть до нього нитку. Або ви можете почекати, поки на дні банки з перенасиченим розчином утворюються невеликі кристали мідного купоросу, і вже їх використовувати в якості затравки.
6
Кристалики з'являться на дні посудини самі по собі, якщо розчин має достатню концентрацію. Дістаньте їх, обсушити. В якості затравки краще використовувати саме велике і гладке з утворень, бажано, без зовнішніх дефектів. Обв'яжіть його ниткою. Якщо вона зісковзує, можна трохи обточити кристалик посередині, зробивши виїмку.
7
Помістіть затравки з кришталика або мідного дроту всередину банки - так, щоб грузик не торкався стін або дна посудини. Для цього можна прив'язати нитку до стрижня від кулькової ручки і покласти його на горлечко. Тепер накрийте банку папером і залиште на кілька днів.
Зверніть увагу
Концентрований мідний купорос отруйний, тому працюйте з ним в гумових рукавичках. Ні в якому разі не можна пити вийшла рідина. Краплі не повинні потрапляти на шкіру. Якщо розчин потрапив в очі, промийте їх і зверніться до лікаря.
Корисна порада
Якщо хочете зберегти отримані кристали мідного купоросу, покрийте їх безбарвним лаком, інакше вони будуть вивітрюватися.