Як виготовити сани для коня.

Тим, хто має в господарстві хоча б одного коня, обов'язково потрібні хороші сани . Не обов'язково купувати їх у магазині, сани для коні можна зробити самостійно, при цьому ви зможете самі вибрати розмір, вага конструкції і використовувати ті матеріали, які є в наявності.
Вам знадобиться
  • - труби діаметром 25-50 мм;
  • - металеві листи;
  • - профіль (куточок або швелер);
  • - дошки;
  • - фанера;
  • - грунтовка;
  • - фарба по металу і по дереву;
  • - зварювальний апарат;
  • - лобзик;
  • - кріплення.
Інструкція
1
Найголовніше і складне в конструкції саней - полози, з них і почніть виготовлення. Використовуйте для них трубу діаметром не менше 40 мм з нержавіючої або звичайної вуглецевої сталі. Вам знадобляться дві заготовки, приблизно на метр довша, ніж планована довжина саней.
2
Загніть заготовки з труби за допомогою трубогиба або підручних засобів. Якщо трубогиба немає, щільно набийте трубу промитим і висушеним піском, нагрійте і обережно загинайте. Намагайтеся зробити однакові полози. Загинайте не тільки передню, а й задню частину полозів, щоб можна було рухатися заднім ходом.
3
Якщо є можливість, на трубу по зовнішньому діаметру вигину наварите тонку (на кілька сантиметрів ширше діаметра труби) сталеву смугу, щоб розширити контактну поверхню. В цьому випадку сани будуть набагато легше і швидше йти по пухкому снігу.
4
Залежно від довжини саней приваріть по кілька стійок з кожного боку. Для коротких саней, на яких не планується перевозити важкі вантажі, можна обійтися двома надійними стійками, для вантажних розташовуйте стійки не далі, ніж через 20-25 см. Для стійок використовуйте трубу 25 мм, куточок, швелер. Щоб полегшити конструкцію, замість металевих стійок можете зробити дерев'яні, закріпивши їх на косинці, приварені до полозів.
5
З'єднайте стійки поперечними перекладинами, щоб утворився кістяк саней. Найкраще використовувати зварювання, щоб забезпечити надійність з'єднань. Якщо у вас є трубогиб, замість зварювання загніть труби у вигляді літери «П» (ширина поперечини буде дорівнює відстані між полозами) і приваріть їх до полозів. Одну з перекладин приварите до верхньої частини полозів, щоб поліпшити жорсткість конструкції.
6
З труби зробіть кілька «кобилок» з розрахунку по 6 штук з кожного боку і приваріть їх до полозів. З довжина може бути близько 10 см. У тому місці, де будуть кріпитися голоблі (як правило, це другі Копили від початку), додатково приваріть по металевій пластині товщиною 8 мм, розмірами 15х10 см. У цих пластинах попередньо просвердлите отвори для гачків.
7
Зачистіть шви, покрийте всю конструкцію ґрунтовкою, пофарбуйте (краще за допомогою фарбопульта, щоб отримати рівну поверхню).
8
Іншу частину саморобних санчат постарайтеся максимально полегшити, так як вона не несе сильного навантаження. З дощок зробіть щит і лавку, з фанери - борти саней. Якщо в санях ви будете возити людей, обов'язково зробіть м'які сидіння, обшив їх поролоном і морозостійким матеріалом. Дерев'яні частини пофарбуйте і розпишіть.