Як виростити дитину успішним.

Приблизно з чотирьох до семи-восьми років в життя дитини настає період, коли у нього формується ставлення до життя і впевненість у власних силах. За цей недовгий час батькам потрібно зробити багато, щоб виростити з малюка самостійного, успішної людини.
Інструкція
1
Соціально успішна особистість навряд чи виросте в сім'ї, де процвітає пасивне, споживацьке ставлення до життя, де у батьків занижена самооцінка. Не забувайте, що діти вчаться, спостерігаючи за вами. Намагайтеся бути своєму малюкові зразком для наслідування. Якщо близькі люди чесні з дитиною, він вчиться у них справедливості і обов'язково буде чесний з ними. Якщо батьки успішні, і малюк буде прагнути до успіху.
2
Дитині для розвитку здорової любові до себе і формування правильної самооцінки необхідно знати, що її люблять і їм дорожать, що він такий, яким і треба бути. Дітям потрібно відчувати, що батьки пишаються ними і не шкодують, що вони не народилися іншими. Запам'ятайте: ні дорогі іграшки, ні інші подарунки та матеріальні блага не замінять дитині вашого батьківського участі в його житті, уваги і любові, яка і дозволяє дітям відчути свою цінність.
3
Пам'ятайте, що численні заборони, як правило, не допомагають досягти бажаного результату. Малюк буде робити все навпаки, досаждая батькам, або сприйме це як жорстку інструкцію на все життя, формуючи комплекс неповноцінності. А він несумісний з успіхом.
4
Один з головних постулатів успішною, впевненою в собі особистості - «Моя думка важливо для оточуючих». І маленька людина повинен це знати. До будь-яких його проблем відносяться не зверхньо і поблажливо, а серйозно і по-дружньому. Намагайтеся спілкуватися з дитиною на рівних, заохочуйте його самостійність. Але завжди пропонуйте маляті свою допомогу, коли бачите, що вона йому потрібна.
5
Поважайте і підтримуйте всі найсміливіші мрії і плани своєї дитини. Обговорюйте їх серйозно. Дуже важливо навчити малюка визнавати сильні сторони інших дітей, гідно програвати, чи не отчаіваясь і не опускаючи руки. Адже право на помилку є у кожної людини.