Як грати на роялі.

Рояль - інструмент з сімейства клавишно-молоточкових. Від інших відрізняється горизонтальним розташуванням струн. Рама, на яку вони натягнуті, нагадує архітектуру арфи. Інструмент широко використовується в концертній практиці завдяки насиченому, голосному звучання і великій кількості, в порівнянні з піаніно, технічних і виконавських можливостей. Йому доручають як сольні партії, так і акомпанемент, завдяки широкому діапазону і можливості затиснути до 22 клавіш одночасно при грі двома руками.
Вам знадобиться
  • Ноти творів і гам.
Інструкція
1
попрощатися з манікюром. Грати на клавішах можна тільки з короткими нігтями, щоб не було зайвих призвуків і шелестіння.
2
Підберіть стілець по висоті. Сядьте і займіть робоче положення: розведіть лікті (вони повинні бути вище клавіатури), округлятимете кисті. Площину руки від основи пальців до ліктя повинна бути майже ідеально рівною. Плечі розслабте, опустіть, трохи заведіть назад.
3
Натисніть білу клавішу праворуч від серії з двох чорних. Вона повинна знаходитися майже прямо перед вами, якщо ви сидите посередині клавіатури. Це «до» першої октави. Така ж біла клавіша лівіше - «до» малої, далі «до» великий, «до» контрактави і «до» субконтрактави. праворуч від першої октави знаходяться друга, третя, четверта октави.Поставьте великий (перший) палець правої руки на «до» першої октави, а мізинець (п'ятий) на «до» малої. Зіграйте ноти, стежачи, щоб кисті залишалися округлими, а звуки однаковими по гучності і моменту натискання (атаці).
4
Відкрийте ноти гами до-мажор. Розберіть її спочатку правою рукою, потім лівою. Можете не грати відразу на всю клавіатуру і в позахмарному темпі, достатньо двох октав в зручній для вас швидкості. Головне - дотриматися динаміку (гучність) і аппликатуру (порядок пальців).
5
Зіграйте гамму двома руками, зберігаючи до гри ті ж вимоги.
6
Виберіть невеликий твір (почніть з 2-4 рядків). Разучите партію правої руки, програючи її не цілком, а частинами (хоча б тактами). Слідкуйте за аппликатурой, дотримуйте штрихи (легато - складно, стаккато - уривчасто), змінюйте динаміку, щоб привести до кульмінації твору (навіть в мініатюрі кульмінація є).
7
За таким же принципом розберіть ліву руку.
8
З'єднайте партії обох рук спочатку в повільному темпі, а потім в оригінальному. Попробуйт зіграти твір напам'ять.
Щоб навчитися грати на піаніно , потрібно запастися незвичайним бажанням і терпінням на весь період навчання. Справжня гра на піаніно відрізняється від простого відтворення нот, хоча технічно неідеальна гра, але з душею, звучить краще, ніж твір, сповнений абсолютно, але без ентузіазму.
Інструкція
1
Посидючість - найголовніше якість для навчання на цьому музичному інструменті. Гра на піаніно займе максимум вашого вільного часу, вам доведеться затрачати колосальна кількість сил і енергії, але отриманий результат не зможе вас не порадувати.
2
Придбайте декілька компакт-дисків з фортепіанної музикою. Слухайте її якомога частіше, намагайтеся відтворювати її на слух. Цей навик допоможе вам визначати ноти, інтервали і акорди зльоту.
3
Вивчіть нотну грамоту. Головне - постійний контакт з інструментом. Грайте гами - рука повинна звикнути до клавіш. Після того як більш-менш стерпно вивчите ноти, переходите до награвання простих мелодій - можна по піснярам. В них дана мелодія в для правої руки. Перший час грайте повільно, не женіться за результатом. Коли відчуєте впевненість в пальцях, постарайтеся зіграти відповідно до ритмом і темпом обраної вами піснею. Наступний крок - вивчіть акорди. Існує декілька видів акордів, але краще почніть з тризвуків.
4
Краще придбати свій особистий інструмент, який стоятиме в квартирі, і в будь-яку вільну хвилину ви зможете награвати на ньому різноманітні мелодії. Не завадить в роботі і метроном. За допомогою метронома ви будете виставляти ритм - краще почати з розміру "раз-два-три-чотири". Після засвоєння цього ритму прискорте гру до двох нот в один рахунок. Відпрацьовуйте цю вправу до переможного кінця, після чого переходите до складнішого.
5
Використовуйте анімовану програму гри на піаніно . Вона виглядає як відеоролик - на схематичне клавіатурі вказуються потрібні клавіші для відтворення мелодії. Їх послідовність можна просто візуально запам'ятати, а потім відпрацьовувати на піаніно . Звичайно, таким чином навчитися грі на піаніно в повному мірою неможливо, але вивчити пару улюблених мелодій вам під силу.