Як знайти кеш на комп'ютері.

У терміна кеш (cache) є кілька значень. У загальному значенні це проміжний буфер для зберігання найбільш затребуваних даних. Якщо мова йде про роботу на комп'ютері, розрізняють кеш процесора і кеш браузерів.
Інструкція
1
Кеш процесора - це область надшвидкої пам'яті, вбудована в ядро мікросхеми. Вона ділиться на декілька рівнів. Отримати інформацію про кеші процесора можна за допомогою безкоштовної програми CPU-Z. Запустіть її і перейдіть у вкладку Cache.
2
Кеш першого рівня L1 - сама невелика за обсягом і найшвидша частина пам'яті. Вона розділяється на кеш інструкцій L1 I-Cache і кеш даних L1 D-Cache.
3
Кеш другого рівня L2 більше за обсягом і повільніше, ніж L1. У нових комп'ютерах він розташований на тому ж кристалі, в старих - у вигляді окремої мікросхеми на материнській платі. Кеш третього рівня L3 найповільніший, проте швидкодія його все одно вище, ніж ОЗУ.
4
Інформацію про кеші процесора можна отримати, використовуючи програму Everest. У лівій частині екрана розкрийте подвійним клацанням вузол «Системна плата» і відзначте значок «ЦП» В поле даних в розділі «Властивості ЦП» виводиться інформація про кеші процесора.
5
Кеш браузера - це місце на жорсткому диску, куди записується інформація про відвідані веб-вузлах. При наступному відвідуванні оформлення сторінки завантажується з папки з кешем. Це істотно прискорює роботу.
6
Internet Explorer записує тимчасові файли в папку Documents and SettingsТекущій пользовательLocal SettingsTemporary Internet Files. Папки Local Settings і Temporary Internet Files є системними, тобто за замовчуванням не відображаються.
7
Щоб побачити їх вміст, в меню «Сервис» папки «Поточний користувач» вибирайте «Властивості» і перейдіть в закладку «Вид». В розділі «Додаткові параметри» зніміть прапор в чекбоксі «Приховувати захищені системні файли ...» і включіть властивість «Показувати приховані файли ...»
8
Можна вчинити інакше. Запустіть браузер і в меню «Сервис» виберіть «Властивості». В розділі «Історія перегляду» в закладці «Загальні» натисніть «Параметри». У новому вікні використовуйте кнопку «Показати файли», щоб побачити вміст кешу.
9
Якщо ви використовуєте Mozilla Firefox, в адресний рядок запишіть about: cache. Для перегляду вмісту папки в розділі Disk Cache Device перейдіть за посиланням List Cache Entries.
10
Щоб знайти кеш в Opera, запустіть браузер і введіть команду opera: cache в адресний рядок. За посиланням «Показати все» ви побачите вміст кешу.
Рядовому користувачеві комп'ютера майже напевно відомі такі поняття, як оперативна пам'ять, процесор і постійна пам'ять. Але ось, так в наш час популярне слово кеш , у багатьох викликає подив.
Слово кеш з'явилося в комп'ютерній термінології в 1967 році. Часи розквіту комп'ютерної техніки, а, отже, стрімкого технічного прогресу. До цього часу мікропроцесори комп'ютерів стали працювати в рази швидше, ніж оперативна пам'ять. У зв'язку з цим процесори значний час простоювали, очікуючи, поки будуть проведені маніпуляції з даними в оперативній пам'яті. Все це сильно гальмувало подальший розвиток комп'ютерної техніки, і необхідно було придумати рішення даної проблеми. Рішення було знайдено - високошвидкісний буфер памяті.Данним терміном була названа вельми невелика за обсягом пам'ять з високою швидкістю доступу до неї, що вирішувало проблему простою процесора. Було запропоновано назвати цю пам'ять кеш ем, cash - з англійської «готівкові». Назва була дано неспроста, його автори порівнювали пам'ять комп'ютера з грошима. Так постійна пам'ять була зрівняна з депозитом у банку, скористатися якими можна було лише після його відвідин, проведення процедури списання коштів і тільки потім ці кошти можна було тратіть.Оператівная пам'ять - готівкові, які зберігаються вдома. Менш велика сума, ніж на депозиті, але доступна для використання за куди більш короткий проміжок часу (необхідно лише прийти додому і взяти). І, нарешті, готівкові гроші (той самий кеш ), які складають куди більш меншу суму, але зате завжди знаходяться при вас, в кишені або гаманці, і якими можна скористатися в будь-який момент. Ось з таких повсякденних речей і з'явився термін кеш . Різниця в швидкості роботи сучасних процесорів і оперативної пам'яті, як і раніше істотна, і навряд чи коли-небудь вони зрівняються, тому кеш використовується і зараз. Кеш центрального процесора прийнято розділяти на два рівні (L1, L2. L-Level, від англійського - «рівень»). Перший рівень менший за розміром, але зате найшвидший за швидкістю обробки даних, другий, відповідно, більше за обсягом, але повільніше. Варто відзначити, що зараз можливо таки зустріти процесори з трьома рівнями кеш а. Структура рівнів від цього не змінюється (чим вище рівень, тим більше об'єм і нижче швидкість) .Кеш використовується не тільки в мікропроцесорах. Він так само застосовується в роботі зовнішніх накопичувачів (жорсткі диски, cd і dvd диски). Дані, з якими в даний момент здійснюється робота, запис або читання, заносяться в кеш програм. Кешування застосовують практично всі браузери і багато інших додатків.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=epOWKEVtPtw