Як лікувати мігрень.

Мігрень - проблема мільйона причин. Головні болі постійно нагадують нам про себе, але що є поштовхом до так званої мігрені?

Приводів дійсно велика кількість: втома, брак сну, надмірне час сну, підвищена реакція на мерехтіння телевізорів і моніторів комп'ютерів, фізичні перевантаження і недостатня фізична активність, чутливість до дії алкоголю і нікотину, напади гніву і люті, коливання атмосферного тиску, наявність хронічних захворювань, що дають такого роду ускладнення і багато другое.Мігрень - багатопланове і дуже «слизьке захворювання». Звичайно, якщо ви постійно страждаєте мігренню, то вам просто необхідно звернеться до лікаря для обстежень, виявлення причин і з'ясування найбільш дієвих і безпечних засобів позбавлення від цієї проблеми, що поєднуються з вашим способом життя та препаратами, які Ви, можливо, приймаєте. Головне запам'ятати, найкраще лікування мігрені - індивідуальне! Класична медицина пропонує наступні способи, лікувати мігрень:

 1. Послабити приступ допоможе ізоляція - підійде темна тиха кімната і відпочинок.
 2. Рясне пиття і холодний компрес на голову.
 3. Препарати, що знижують частоту появи нападів: бета-адреноблокатори, блокатори кальцієвих каналів, протигіпертонічні кошти, антиконвульсанти, інгібітори виборчого поглинання сіротоніна, антигістамінні препарати.
 4. Препарати, що перешкоджають припиненню розвитку захворювання або сприяють позбавленню від нього: алкалоїди ріжків, ізометептен, тріптани.

Народна медицина також має засоби, за допомогою яких можна лікувати мігрень:

 1. Вживання кофеїну у вигляді міцної кави або зеленого або чорного чаю 2-3 рази в день.
 2. Відвар кизилу.
 3. Масаж голови (напрямок від чола до потилиці).
 4. Видихати суміш камфорного і нашатирного спирту (1: 1).
 5. Пити натщесерце склянку сироватки або сколотин .
 6. Відвар квіток лугового конюшини, липи серцеподібної, ромашки аптечної, валеріани лікарської, меліси.
 7. Пити регулярно сік картоплі (? склянки 2 рази на день).
 8. Приймають сік калини, чорної смородини.
 9. Приймати ванни з відваром валеріани.
 10. Настій насіння кропу (1 ч. л. на 1 склянку окропу, настояти 2 год, випити протягом дня) та інше.