Як захиститися від бродячих собак.

Бродячі собаки ходять поодинці і зграєю, бувають відносно спокійні або очевидно агресивні. У будь-якому випадку людина відчуває небезпеку від тварини, і заздалегідь прикидає, як захиститися в разі нападу.
Вам знадобиться
  • - ультразвуковий відлякувач;
  • - електрошокер;
  • - стартовий пістолет;
  • - перцевий балончик;
  • - ведмежий жир.
Інструкція
1
Якщо ви знаєте, що якусь місцевість облюбували бродячі собаки, намагайтеся обходити її стороною. Особливо не варто здійснювати там пробіжки, кататися на велосипеді і займатися іншими справами, пов'язаними з активними рухами. Мелькання рук і ніг - для собаки завжди стимул до переслідування. Голодна і озлоблена псина може кинутися в атаку.
2
Напишіть заяву в житлово-експлуатаційну організацію про загрозу безпеці мешканців. Вони зобов'язані передати сигнал «вище». Можете і самі звернутися безпосередньо до міської адміністрації.
3
Якщо ви змушені часто ходити через місце проживання бродячих собак: пустирі, приватний сектор, - обзаведіться спеціальними засобами захисту. Це може бути прилад, що відлякує тварин за допомогою ультразвуку. Ціна пристрою коливається в межах 800 - 3000 руб., Проте відгуки про дієвість такого способу оборони різняться. Дехто вважає, що ультразвукові прилади практично марні. Серед інших варіантів захисних засобів - стартовий пістолет, електрошокер, перцевий балончик.
4
Якщо у вас знайдеться такий рідкісний продукт, як ведмежий жир, злегка змастіть їм взуття. Собаки відчують цей запах і не посміють напасти.
5
При наближенні собачої зграї візьміть себе в руки, зберігайте самовладання. Ні в якому разі не біжіть. Якщо є така можливість, встаньте, притулившись спиною до стіни або до дерева. Собака, яку навмисно не натаскували, в цьому випадку атакувати не буде.
6
Спрямувати на псів прямий загрозливий погляд. Уникайте відводити очі убік. «Тисніть» зграю поглядом, подумки наказуючи їй відійти. Оскальте для більшої остраху.
7
Голосно закричите або заверещить.
8
Якщо є що-небудь їстівне, киньте це в сторону подалі від себе, а коли собаки кинуться поїдати ласий шматок, потихеньку «робіть ноги», рухаючись спочатку вперед спиною і не швидко.
9
Якщо відігнати собаку не вийшло, захищайтеся предметами, які є в руках. Прикрийте тіло сумкою, портфелем або папкою: якщо собака надумає вкусити, помістіть засіб захисту перпендикулярно перед її мордою. Дуже знадобиться парасолька, який можна використовувати як панцир.
Зверніть увагу
Фахівці попереджають, що в період «собачої весілля» ультразвуковий прилад для відлякування собак може не подіяти. Крім того, деякі моделі у присутності маленьких дітей можна включати не більше ніж на 2-3 секунди. Що стосується електрошокера, його не можна використовувати в дощову погоду.