Як відігріти трубу в землі.

Замерзла труба водопроводу чи каналізації доставляє масу незручностей. Ця неприємність підстерігає власників заміських будинків в особливо суворі зими, коли комунікації недостатньо утеплені або будова погано опалюється. Справитися з даною проблемою можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - двожильний мідний кабель;
 • - залізний або мідний гак;
 • - рукавички для електричних робіт;
 • - компресор;
 • - ємність;
 • - насос;
 • - газовий пальник.
Інструкція
1
Для відігрівання труби в землі використовуйте електричний струм. Це найефективніший метод в зимовий час, коли земля застигла і провести розкопки просто неможливо.
2
Вам будуть потрібні рукавички для проведення електричних робіт, двожильний мідний кабель, залізний або мідний гак. Зачистіть кабель з двох сторін на 50 см, зробіть 2-3 витка навколо труби, ретельно закріпіть плоскогубцями. Другий кінець закріпіть на гаку. Для відігрівання використовуйте плюсової провід. Накиньте гак на провід. Через 2 години ваша труба відігріється. Такий спосіб підходить тільки для металевих труб, на жаль, пластиковий водопровід або каналізація не пропускають електричний струм.
3
Для відігрівання пластикових труб, що знаходяться в землі, використовуйте гарячу воду, компресор. Ємність з гарячою водою повинна бути досить велика, тому що невідомо, на якій відстані від початку труби сталося замерзання.
4
Отсоедините трубу, закріпіть на ній вакуумну кришку, на неї приєднаєте шланг компресора. До ємності з гарячою водою підключіть всмоктуючий насос. Гаряча вода буде з силою подаватися в замерзлу трубу, що допоможе прогріти перемерзлі місця.
5
Відігріти трубу в зимовий час за допомогою газового пальника не вдасться. Такий спосіб ви можете використовувати лише в тому випадку, якщо точно знаєте місце промерзання. Спочатку вам доведеться відігріти грунт, розкопати і тільки після цього відігріти саму трубу.
6
Щоб надалі уникнути проблем з замерзлим водопроводом або каналізацією, проведіть роботи з утеплення. Робити це найзручніше влітку, коли грунт можна легко розкопати і обернути труби товстим шаром теплоізолюючих матеріалів.
Корисна порада
Будь-коли року для проведення робіт по відігріву або утепленню комунікацій ви можете скористатися послугами професіоналів, які виконають роботи відповідно до всіх технічних вимог.
Замерзання води в трубах в зимовий час - явище нерідке. Це може бути викликано неефективним утепленням, недостатньо глибоким заляганням труб або екстремально низькими температурами. В согревании пластикових труб є свої особливості.
Вам знадобиться
 • - Загартована дріт;
 • - будівельний гідроуровень;
 • - кружка Есмарха;
 • - двожильний провід;
 • - вилка для розетки.
Інструкція
1
Вирівняйте трубку гидроуровня і сталевий дріт. Кінець дроту, загнув для додання твердості петлею, приєднайте до гідрорівня. Обмотайте ізоляційною стрічкою. Зауважте, що кінець дроту повинен виступати на 1см перед дротом, а сама дріт стирчати не повинна. Інший кінець будівельного рівня підключіть до гуртку Есмарха.
2
Проволоку з трубкою продвигайте в водопровідну трубу доти, поки вони не уткнутися в лід. Завдяки малій вазі і діаметру трубка гидроуровня легко просувається по трубі, долаючи повороти. Коли лід досягнутий, починайте подавати через трубку гарячу воду. Під водопровідну трубу підставте відро для зливу води, що виходить. У міру танення льоду дріт з трубкою проштовхуйте далі. Перш ніж проштовхнути трубку, заливайте, не менше 10 літрів гарячої води.
3
Також відомо, що коли через воду проходить струм, виділяється велика кількість тепла. Зробіть електричний прилад, який, розігріваючи воду, сам не нагрівається. Така властивість приладу дозволяє використовувати його, не побоюючись, що пластикова труба розплавиться. З двожильного мідного проводу зніміть верхній ізоляційний шар. Потім один провід загніть у зворотний бік уздовж дроту. Попередньо оберніть його тканиною, щоб не пошкодити ізоляцію пассатижами. Другий провід оголити.
4
Біля самого краю дроти зробіть 3 - 4 витка оголеним дротом, відкусивши кусачками надлишок. Відступите 3 мм від місця закінчення витків і оголити другий дріт. Намотайте його аналогічно першому. Важливо, щоб дроти не стикалися щоб уникнути замикання. До іншого кінця дроту приєднайте вилку для розетки. Випробуйте прилад в посудині з водою. Про його працездатності свідчитимуть бульбашки, що відходять від контактів.
5
Вставте провід в водопровідну трубу і просувайте його до досягнення льоду. При цьому стежте, щоб попередити його погнувся. Потім увімкніть пристрій в розетку і злегка натисніть на провід, щоб він упирався в лід. Не забудьте, як і в першому випадку, приготувати відро для збору відталої води.