Як заборонити доступ до певних сайтів. заборонити доступ до сайту певному користувачеві.

Якщо у вас є діти, які вже можуть користуватися інтернетом, у вас напевно не раз виникала необхідність заборонити доступ до певних сайтам. Заборона доступ а методом зміни файлу hosts можна розглядати як універсального способу часткового контролю над подорожами ваших дітей по просторах інтернету.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - доступ в інтернет
  • - права адміністратора
Інструкція
1
Якщо у вас нова операційна система (Windows 7 або Vista), вам будуть потрібні адміністраторські права. Натисніть Пуск і в полі пошуку введіть «блокнот» (notepad). В результатах знайдіть цю програму, клікніть на ній правою кнопкою миші, виберіть «запустити від імені адміністратора» (run as administrator). При цьому, можливо, система попросить вас ввести пароль адміністратора. Коли блокнот запуститься, в меню виберіть Файл -> Відкрити ..., і в рядок введення імені файлу скопіюйте шлях "C: WindowsSystem32driversetc".
2
Якщо у вас операційна система Windows 2000 або XP, запуск від імені адміністратора не буде потрібно. Просто відкрийте меню Пуск, виберіть «Виконати ...» (Run ...), в поле вводу скопіюйте шлях "C: WindowsSystem32driversetc" (в windows 2000 "C: WINNTSystem32driversetc"), натисніть Enter. Відкриється папка etc, в ній потрібно знайти файл hosts і відкрити його за допомогою блокнота: клікнути на ньому правою кнопкою миші, вибрати пункт "Відкрити за допомогою ...» (Open with), в списку, що з'явився вибрати програму "Блокнот" (Notepad).
3
Так чи інакше, файл hosts відкритий, і ми можемо вносити в нього зміни. Наприклад, щоб заблокувати доступ до сайту vkontakte.ru, потрібно в кінець файлу додати наступні рядки: 127.0.0.1 vkontakte.ru127.0.0.1 vk.comЦіфри зліва - це внутрішній ip-адресу вашого власного комп'ютера, а праворуч - імена доменів, які ви хочете заблокувати. Механізм дуже простий: збережіть файл, перезавантажте комп'ютер, після цього при запиті адреси vkontakte.ru браузер намагатиметься з'єднатися нема з сервером ВКонтакте, а з самим собою. Таким чином сторінка просто не завантажиться, мета досягнута.
Зверніть увагу
Папка Windows в різних версіях системи може називатися по-різному, крім того, при установці її можна придумати своє ім'я. Цей факт потрібно враховувати при пошуку файлу hosts.Так як файл системний, працювати з ним потрібно акуратно, і якщо до вас в нього були внесені якісь рядки, рекомендується не змінювати і не видаляти іх.Некоторие антивірусні програми можуть блокувати доступ на зміну файлу hosts, це окремі випадки, в кожному з яких діяти доведеться за обставинами (наприклад, тимчасово зупинити захист антивіруса).
Корисна порада
Метод працюватиме в тому випадку, якщо у інших користувачів вашого комп'ютера немає адміністраторських прав.Прі вводі доменних імен необхідно мати на увазі, що багато популярних ресурси можуть мати кілька різних імен.