Як лікувати карієс дитині в 2 роки.

Щоб зуби малюка були здоровими, його потрібно навчити доглядати за ними з моменту їх появи. Але буває так що рано чи пізно, навіть молочні зуби починають псуватися: на них з'являтися темні точки, з часом переходять у карієс .
Вам знадобиться
  • - страховий поліс.
Інструкція
1
Перед візитом в клініку поясніть малюкові в доступній формі, для чого ви його ведете до лікаря. Наприклад, можна сказати, що він допомагає рятувати зубки від злих мікробів або черв'ячків. Ні в якому разі не обманюйте дитину, кажучи, що лікар нічого не робитиме, а тільки подивиться.
2
Обов'язково погодуйте дитини приблизно за годину до виходу з дому. Щоб дитина не втомився ще до приходу в клініку, виберіть те лікувальний заклад, яке розташоване ближче до вашого будинку. Якщо у вашого малюка підвищений блювотний рефлекс, не забудьте сказати про це лікареві.
3
Підтримайте дитини психологічно. Обов'язково скажіть йому про те, що будете поряд з ним в кабінеті, якщо він цього захоче.
4
Якщо біль не турбує малюка, лікар, швидше за все, порекомендує посріблити зуби. Сріблення призупинить процес руйнації зуба, дозволивши почекати до того віку, коли дитина вже буде готовий добровільно відкривати рот і сидіти в такому положенні 15-20 хвилин. Дана процедура абсолютно безболісна і, що головне, в дворічному віці досить швидка.
5
У тому випадку якщо зубки болять і підтверджений діагноз карієсу, вам можуть запропонувати лікування під наркозом. Лікар в цьому випадку поставить пломби якісно і досить швидко. Однак бувають випадки, коли наслідки від наркозу відображаються на здоров'ї малюка через місяці або навіть роки.
6
Якщо ви не хочете ризикувати здоров'ям вашої дитини, то, швидше за все, вам доведеться утримувати його силою, поки лікар буде лікувати йому зуби під місцевою анестезією. Все ж наслідки короткочасного стресу набагато простіше усунути, ніж можливі порушення здоров'я у дитини після наркозу.
7
Після лікування по можливості відведіть дитину в розважальний центр, в дитячий парк або, наприклад в зоопарк. Це допоможе вашому малюкові швидше розслабитися і заспокоїтися.
8
Загальний наркоз може бути виходом лише в крайній ситуації, якщо дитина навідріз відмовляється від будь-яких лікарських маніпуляцій, не даючи доктору проводити лікування, ризикуючи при цьому втратити практично всіх своїх зубів.
Стоматологи нерідко стикаються з ситуацією, коли батьки не вважають за потрібне лікувати карієс молочних зубів, вважаючи, що вони скоро мимовільно випадуть. Проте, початковий карієс потрібно лікувати, не озираючись на те, що через деякий час у дитини відбудеться зміна молочних зубів на постійні. Адже присутність залишків їжі в каріозних зубах є основою для розмноження гнильних бактерій і причиною неприємного запаху з рота, що може стати причиною насмішок і неприязні з боку однолітків.
Інструкція
1
Обмежте в раціоні дитини, а з вечірнього та нічного годувань виключіть зовсім кислі соки і сахаросодержащие продукти. Проконсультуйтеся у педіатра, пам'ятаючи про те, що прогресування карієс а, особливо при ураженні ним усіх поверхонь декількох груп зубів зазвичай відбувається у дітей зі зниженим імунітетом.
2
Вибирайте клініку, фахівці якої здатні знайти індивідуальний підхід до дитини. У разі, коли дитина має негативний досвід лікування, йому буде важко позбутися страху перед стоматологом.
3
Пам'ятайте, що в перші відвідини (якщо немає гострого зубного болю) стоматолог, як правило, виконує апп¬лікаціонную терапію з використанням спеціальних розчинів або гелів, що містять кальцій, фосфор і фтор, відновлюють мінеральний склад зубів. Оскільки доведено, що підвищена схильність молочних зубів карієс у обумовлена більш низьким ступенем мінералізації дентину і емалі цих зубів. Після реминерализующей терапії каріозні порожнини обмежуються, а їх краї ущільнюються. Перед початком лікування лікар проведе гігієну порожнини рота, видаливши всі зубні відкладення. Крім того, в цей же прийом лікар покаже, як правильно чистити зуби, дасть рекомен¬даціі за формою і величиною зубної щітки, по харчуванню дитини.
4
Знайте, що після 2-3 сеансів (приблизно через 10-15 днів) реминерализирующей терапії, буде розпочато безпосередньо лікування каріозної порожнини. Вибір методу анестезії залежатиме від поведінки і настрою дитини, від вираженості та глибини ураження зуба. В складних випадках можлива організація лікування під загальним знеболенням. В умовах прогресивних стоматологічних клінік застосовується метод лікування каріозного ураження зубної емалі без бормашини. Суть методу полягає в просочуванні ураженої тканини зуба особливим препаратом, герметизирующим поверхню, останавливающим розвиток гнильного процесу. Цей метод не потребує анестезії і дозволяє зберегти тканину зуба.