Як записати дані на диск за допомогою Nero.

Про те, куди подіти скупчилася на комп'ютері інформацію, періодично замислюються навіть власники дуже потужних машин. Найбільший диск періодично потребує прибирання, і при цьому дещо з його вмісту хочеться зберегти. Можна записати файли на CD- або DVD-диск. Найчастіше для цих цілей застосовується програма Nero.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з пишучим приводом;
  • - програма Nero:
  • - Total Commander;
  • - CD- і DVD-болванки.
Інструкція
1
Відсортуйте файли. Звичайно, Nero дозволяє записувати їх і вроздріб, з різних каталогів. Причому можна розташувати інформацію в певному порядку - наприклад, в тому, в якому ви будете її заносити в список в самій програмі. Але значно зручніше створити каталог в самому вільному розділі жорсткого диска. Можна пронумерувати записи, щоб будь-який плеєр сприймав їх в потрібному порядку. Формувати каталоги найзручніше з допомогою Total Commander або схожою на неї FreeCommander, поширюваної як вільний софт.
2
Вставте чисту болванку в привід. Відкрийте програму. Перед вами з'явиться меню, що пропонує визначити, що саме ви хочете зробити. В лівому верхньому віконці вам пропонується встановити тип диска. Вибір CD або DVD залежить від вашого приводу і, що знаходиться вже в ньому болванки.
3
Вибравши тип диска, ви побачите під цим віконцем кілька іконок, що позначають відео, аудіо, документи, образ диска і т.п. Виберіть потрібне.
4
Програма Nero дозволяє не тільки записати одразу диск цілком, але і доповнювати його надалі. Це дуже зручно, якщо ваша папка з файлами займає невеликий обсяг, а зайву болванку витрачати шкода. В правій частині перед вами меню є кілька вкладок, в тому числі "мультисессії". Вибравши "Почати мультисесійні диск", ви зможете записати диск, який можна буде доповнити пізніше. Ви можете також продовжити мультисессії або вибрати опцію "Без мультисессии".
5
Подивіться настройки, які знаходяться в цьому ж меню. Зазвичай все потрібне встановлюється за замовчуванням, але ситуації бувають різні. Тому туди необхідно як мінімум зазирнути. У самому низу меню ви побачите три клавіші. Виберіть "Новий проект" або "Відкрити". У кожному разі перед вами з'явиться провідник, що пропонує вибрати файли. У різних версіях програми він розділений або по вертикалі, або по горизонталі. У кожному разі в одній колонці ви побачите відображення каталогів свого комп'ютера, а в іншого - те, що ви обираєте для запису. Внизу знаходиться щось на зразок лінійки - індикатор, що показує обсяг призначених для запису файлів.
6
Скопіюйте файли. Це можна зробити за допомогою функції «Копіювати" в головному меню, але можна і просто перетягнути мишею. На індикаторі є спеціальна ризику (зазвичай жовта), переходити яку не слід. Якщо обсяг файлів перевищить цю позначку, дуже ймовірне виникнення помилок при записі. Постарайтеся, щоб обсяг був навіть трохи менше гранично допустимого. Це особливо важливо при запису аудіо та відео, які в процесі перекодуються, а відповідно - вимагають трохи більшого об'єму.
7
Знайдіть у головному меню функцію "Прожиг" (в інших варіантах програми - "Запис"). Перед вами з'явиться вікно, в якому потрібно виставити швидкість. Не захоплюйтеся великими швидкостями, виберіть щось середнє, в особливості, якщо не хочете ризикувати. Там же ви побачите віконце, яке пропонує виставити число копій. Надійніше поставити туди одиницю, а при записі другої копії просто повторити процедуру.
8
Натисніть на розташовану внизу клавішу "Прожиг". Зачекайте, поки запис закінчиться. Привід відкриється сам. Після запису перевірте диск, поставивши його в привід без функції запису і відкривши кілька файлів.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що програма пропонує різні варіанти запису для відео, аудіо, програм і т.п. - Можна вибирати універсальну опцію "Диск з даними".