Як посадити кавове дерево.

Кавове дерево - чудова декоративна рослина, яку можна вирощувати вдома або на дачі. Його цінність зростає багаторазово, коли через 3-4 роки воно починає плодоносити, і ви отримуєте можливість вранці зварити собі чашечку міцної кави, вирощеного своїми руками. Розмножується ця рослина верхівковими живцями, але краще посадити і виростити кавове дерево з насіння.
Вам знадобиться
  • - свіжі кавові зерна;
  • - марганцівка;
  • - органічна грунт;
  • - рогова борошно;
  • - зола.
Інструкція
1
Для вирощування кавового дерева використовуйте тільки свіжі зерна, оскільки при зберіганні вони дуже швидко втрачають схожість - протягом року вона знижується на 5-7%. Якщо є така можливість, візьміть насіння з уже плодоносному, добре розвиненого деревця. Насіння повинні бути добре визріли і не мати дефектів. Обов'язково стратіфіціруют їх в слабкому розчині марганцівки.
2
Підготуйте грунт, в її складі має бути дернова (40%), листова (30%) земля, верховий торф (10%) і річковий пісок (10%). Зерна помістіть на глибину 1-1,5 см, розташуйте їх вниз плоскою поверхнею, щоб прискорити схожість. Накрийте горщик скляною банкою або поліетиленовою плівкою. Знімайте їх два рази в тиждень на 3-4 години. Це необхідно, щоб провітрити грунт і запобігти гниттю насіння. Горщик поставте в затемнене місце, температуру в ньому підтримуйте 20-25 градусів, постійно зволожуйте грунт, поливайте тільки теплою водою.
3
Через п'ять-шість тижнів у вас з'являться сходи. Переставте горщик в світле місце, але не під прямі сонячні промені. Постійно зволожуйте грунт і обприскуйте саджанці щодня вранці і ввечері. Скло або плівку спочатку знімайте на кілька годин, щодня збільшуючи час провітрювання, через тиждень-півтора видаліть їх зовсім. Через 8-10 місяців, після того, як на розсаді почнуть формуватися справжні листи, прорідити і розсадите саджанці. Якщо ви хочете посадити деревце, то виберіть один, найміцніший і красивий. У тому випадку, якщо ви хочете сформувати кавовий кущ, виберіть 3-4 саджанця.
4
Пересадите саджанець в постійний горщик на глибину 2-3 см. Виконайте в підготовленому грунті довгою загостреною паличкою отвір і відпустіть в нього коріння саджанця, намагаючись, щоб стрижневий корінь був розташований вертикально по всій довжині. Чи не перезволожуйте грунт при поливі, щоб коріння не загнили. Взимку використовуйте меншу кількість води. Підтримуйте температуру в приміщенні не нижче 16-18 градусів. При температурі вище 30 градусів листя можуть почати скручуватися і опадати.
5
Горщик з рослиною поставте на південно-східне або південно-західне вікно, захистіть його від прямих сонячних променів. Якщо світла в осінньо-зимовий період буде недостатньо, то необхідно робити досветку.
6
Влітку використовуйте підгодівлю для ґрунту, дуже добре удобрювати її золою. Можна підгодовувати добривами для квітів. Раз на півроку-рік поливайте розчиненої у воді роговий борошном, це сприяє зростанню і цвітінню кавового дерева.
Корисна порада
Найкраще схожість у насіння сорту «Арабіка».
Садівникові-любителю найчастіше важко виростити теплолюбні плодово-ягідні дерева та чагарники в умовах помірного клімату середньої смуги. Приміром, абрикос - одну з найбільш вибагливих кісточкових культур. Проте, виростити абрикос і навіть змусити його добре плодоносити - можна. Важливість процесу посадки при цьому не можна переоцінити.
Вам знадобиться
  • саджанець абрикоса, грунт, гній, тирсу, лопата, щебінь, мідний купорос,
Інструкція
1
Виберіть піднесене місце, щоб забезпечити стік холодного повітря в більш низькі місця. Крім того, абрикос слід висаджувати на самому освітленому і огородженому від протягів ділянці землі. На початку вирощування спорудіть захисний екран з дерев'яних дощок або поліетилену.
2
Підготуйте грунт. Щоб вона стала м'якою і рихлою, внесіть перепрілий гній, листовий опад, свіжі тирсу. Оскільки найбільш чутливими до нестачі кисню є корені абрикоса, слід застосовувати свого роду траншейний метод посадки, що дозволяє збагатити грунт повітрям. Причому, чим ближче до поверхні глина, тим більше повинна бути глибина і ширина траншей. Не забудьте на дно траншеї покласти великий щебінь або бутовий камінь на висоту приблизно рівну 30% обсягу грунту. А в верхній шар землі при можливості внесіть мідний купорос (з розрахунку на один погонний метр траншеї 100 г сульфату міді). В разі високого пролягання грунтових вод, варто підняти грунт на 0,6 м і обкласти вийшов горбок дошками. Це дозволить поліпшити водно-температурний режим шляхом збільшення кореневого шару землі.
3
З осені заготуйте посадочні ямки розмірами 70 на 70 см, поклавши на дно ямок свого роду дренаж у вигляді гравію, сучків і гілок. Безпосередньо посадку саджанців абрикосів здійснюйте в кінці квітня. Дотримуйтесь відстань між насадженнями, воно має бути не менше 5 метрів. Кореневу систему саджанця розподіліть по поверхні землі рівномірно, не заглиблюючи кореневу шийку. Візьміть помічника, нехай він притримує держак за стебло, зберігаючи його вертикальне положення. Після того, як ви присипали коріння землею, не забудьте рясно полити саджанець з відра теплою водою, при цьому намагайтеся не розмивати кореневу систему. Кожні десять днів поливайте і підгодовуйте ваше дітище добривами з мікроелементами.