Як вибрати будівельну фірму.

Ремонт квартири, а тим більше будівництво будинку найкраще доручити професіоналам. Будівельна компанія може взяти на себе не тільки проведення всі види робіт, закупівлю і доставку матеріалів, але і всі необхідні узгодження. Але щоб новий будинок не обійшовся вам занадто дорого, а роботи були виконані якісно і в строк, необхідно правильно вибрати будівельну фірму .
Інструкція
1
Порадьтеся зі знайомими, перегляньте рекламу та пропозиції в газетах оголошень і інтернеті. Виберіть ті компанії, які здалися вам привабливими. Як правило, солідна фірма буде мати свій сайт. Зайдіть на нього, оцініть, наскільки він солідно виглядає. На ньому мають бути вказані розцінки і перераховані види робіт, які виконує компанія. Він не повинен розташовуватися на безкоштовних хостингах, і на головній сторінці або в розділі «Контакти» повинні бути обов'язково вказані телефони та адреса офісу, схема проїзду.
2
Зверніться в компанію по телефону. Оцініть, наскільки ввічливо і доброзичливо з вами будуть спілкуватися. Відмовтеся від зустрічі на об'єкті, якщо запропонують цей варіант, і домовтеся про те, коли можна буде під'їхати в офіс. Приїхавши туди, озирніться, якщо в ньому стоїть пара комп'ютерів і принтер, то, можливо, це компанія-одноденка.
3
Дізнайтеся, як давно працює компанія. Немає сенсу зв'язуватися з тією, чий досвід роботи ще недостатній - менше 3-х років. Вам необхідна фірма, яка зможе надати вам надійні рекомендації і яка вже досить добре відома в будівельному бізнесі, має багатий досвід роботи. Перевірте наявність у компанії свідоцтва про допуск до будівельних робіт, який тепер видається замість ліцензії. У фірми також повинен бути оформлений поліс страхування відповідальності при проведенні будівельно-ремонтних робіт. Наявність цих двох документів підтверджують легальність надаваних послуг.
4
У будь великої фірми напевно мається на роботі кілька об'єктів. Візьміть їх адреси та поїдьте по них, подивіться, яка якість робіт і як організований процес. У разі відмови від надання таких адрес, сміливо відміняйте переговори з такою компанією.
5
Укладаючи договір, подивіться, наскільки він індивідуальний і враховує саме ваші потреби. Перевірте, щоб у ньому були чітко і ясно прописані відповідальність і зобов'язання сторін. Поцікавтеся, чи є у даної фірми ділові партнери, що займаються установкою кондиціонерів, вікон і дверей, постачанням будівельних матеріалів. Такі зв'язки припускають знижки для клієнтів і допоможуть заощадити при будівництві.
6
Перегляньте портфоліо фірми, в ньому повинні бути представлені фотографії, на яких зображені різні стадії ремонту або будівництва об'єктів. Зверніть увагу на кількість значущих, великих замовників. Почитайте їхні відгуки, а краще здзвонитеся з ними. Після цього, остаточно переконавшись, що ваш вибір вірний, підписуйте договір.
Зверніть увагу
Солідна будівельна фірма ніколи не візьме з вас аванс, передоплату з вас можуть взяти лише за будівельні матеріали.
Корисна порада
Додатковим плюсом є наявність в компанії свого власного дизайнера або дизайнерського бюро. У цьому випадку послуги такого роду вам обійдуться набагато дешевше, ніж замовлені на стороні.
До вибору будівельної компанії завжди потрібно ставитися з підвищеною увагою. Неякісно виконаний ремонт може призвести навіть до трагічних наслідків, а хороша робота буде радувати вас довгі роки. Ринок будівельних послуг сьогодні досить насичений, тому перед укладанням договору не пошкодуйте час на попередній вибір підрядника.
Вам знадобиться
  • - інтернет;
  • - юридична перевірка документів.
Інструкція
1
Наведіть довідки про будівельну компанію в загальнодоступних джерелах. Ознайомтеся з матеріалами в інтернеті, почитайте тематичні форуми. Якщо у вас є знайомі, які можуть порекомендувати якусь компанію , ситуація набагато спрощується.
2
Перевірте документи обраної компанії. Будівельна фірма обов'язково повинна мати ліцензію на виконання будівельних та оздоблювальних робіт. Перевірте справжність ліцензії в базі Федерального ліцензійного центру Росстроя РФ.
3
Наведіть довідки про виробничі потужності фірми. Краще, щоб обране підприємство виступало генпідрядником на ваші роботи. Однак велика компанія обов'язково буде мати кілька субпідрядників для виконання різних видів робіт (наприклад, бурових, електротехнічних або сантехнічних). Обрана фірма повинна мати у своєму розпорядженні необхідною технікою та обладнанням, а також мати досвід у врегулюванні всіх адміністративних питань.
4
На стадії підписання угоди уважно ознайомтеся з документами. Віддайте юристу договір будівельного підряду для професійного аналізу. У серйозній організації повинен бути свій сметчик, і кошторис на роботи виконана згідно СНІПАМ. Перед початком ремонту та будівництва складіть план виконання робіт. По закінченні кожного етапу або всього об'єкта підписуйте акт здачі/приймання виконаних робіт.
Зверніть увагу
Ціни на будівельні послуги можуть відрізнятися на порядок залежно від обраної фірми. Занадто низькі тарифи повинні вас насторожити. У кожного виду робіт є свій ціновий ринковий мінімум, тому проведіть самостійне дослідження вартості.
Корисна порада
Краща рекомендація для вибору будівельної компанії - уже здані об'єкти. Ознайомившись з готовими роботами, ви не тільки зможете оцінити їх якість, а й поспілкуватися з попередніми замовниками на предмет їх взаємовідносин з будівельною фірмою.