Як класти плитку у ванній, з чого починати.

Знання основних моментів укладання плитки дозволить виконати самостійно солідну частину ремонту в ванній , а також контролювати дії робітників, якщо обробка довірена професіоналам. Укладання плитки включає в себе кілька етапів - підготовка приміщення, підготовка поверхні, підготовка необхідних інструментів, безпосередньо сама укладка і розшивання швів.
Вам знадобиться
 • - рулетка;
 • - рівень;
 • - лінійка;
 • - дриль з насадкою для замішування;
 • - спеціальна затирка для швів;
 • - губка з м'якого поролону;
 • - суха суміш або клей;
 • - мильний розчин;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель із зубцями;
 • - дерев'яні рейки;
 • - дистанційні хрестики;
 • - кисть.
Інструкція
1
Перед початком роботи переконайтеся, що стіни знаходяться строго перпендикулярно стелі та підлозі, а поверхні, на які ви будете укладати плитку, досить рівні. Самий простий і швидкий спосіб переконатися в цьому - перевірка рівнем. Якщо ж на підлозі або стінах є стара плитка, збийте її. А потім вирівняйте поверхню під нею.
2
Під вирівнюванням передбачається покриття поверхні шаром штукатурки або вологостійкого гіпсокартону. У випадку з гіпсокартоном процес більш швидкий і легкий. А для роботи з штукатуркою потрібно володіти особливими навичками. Не забудьте перед нанесенням гіпсокартону або штукатурки виставити орієнтири (маяки) за рівнем. Також можна орієнтуватися на вертикальні шари штукатурки. Це допоможе вам зробити поверхню рівною. Слід зазначити, що у продажу існує чимало вирівнюючих сумішей, які призначені спеціально для підготовки поверхонь під укладку плитки. Використовувати їх безсумнівно можна і потрібно, але тільки в тому випадку, коли кривизна поверхні майже не видно. В інших випадках без штукатурки або гипсокартона не обійтися.
3
Завершальним етапом підготовки поверхні є грунтовка. Втім, плитка може укладатися на спеціальну клейову суміш або міцну бетонну основу, тоді поверхню годі й гарантувати.
4
Приступайте до укладання плитки, як тільки підготуєте поверхню і вона як слід просохне. Будьте готові до того, що швидше всього кілька плиток доведеться підрізати. Для цього вибирайте браковані зразки. Перед обрізанням замочіть плитку у воді. Після чого візьміть гострий шпатель або звичайний ніж, потім із зусиллям проведіть по лінії надрізу кілька разів. Потім покладіть плитку на край дерев'яної балки, табурета і переломити руками або плоскогубцями. Це найпростіший спосіб обрізки плитки будинку, але якщо ви маєте професійне обладнання, краще скористайтеся ним.
5
Нанесіть на нижню поверхню плитки розчин, що клеїть. Робіть це гострим зубчастим шпателем, намагаючись якомога сильніше дряпати її зубцями. Адже в подряпини заходить клей, і плитка тримається набагато надійніше. Потім, використовуючи все той же шпатель, змастіть клеїть сумішшю поверхню і покладіть на неї плитку. Для того щоб відстань між швами виходило однакове, використовуйте дистанційні хрестики.
6
Якщо в процесі ви помітили, що який-небудь ряд плитки виявився кривим, слід взятися за його вирівнювання. Але краще все ж не рухати приклеєну плитку, тому клей буде виходити назовні. Щоб вам не довелося цього робити, постійно за допомогою рівня перевіряйте, наскільки рівною вийшла поверхню.
7
Очистіть шви від клею, коли вся плитка буде покладена. Потім приступайте до розшивки. Розшивання - це спеціальна суміш, яка прокладається між швами. Вона захищає від води і вологи, а також відіграє декоративну роль. Перед початком розшивки переконайтеся, що пігмент, який міститься в фузі, не забруднює плитку. Робіть розшивку дуже акуратно, ретельно вдавлюючи розчин у шви шпателем. Спочатку рухайтеся під прямим кутом, а далі перехресними рухами.
8
Завершальний етап - обробка поверхні мильним розчином. Робіть це тоді, коли плитка повністю покладена і просохла.
Корисна порада
Окремо варто поговорити про клей. Адже це один з найважливіших компонентів, крім плитки. Можна вчинити 2 способами: приготувати його самостійно з сухого порошку або купити готовий. Перший варіант обійдеться набагато дешевше, але новачкам краще придбати вже виготовлений клей.
Керамічна плитка є найдавнішим оздоблювальним матеріалом, актуальним і в наші дні. Широкий асортимент, доступна ціна, вогнетривкість, гігієнічність, стійкість до стирання, впливу атмосферних явищ і хімічних реагентів роблять цей матеріал популярним.
Вам знадобиться
 • - перфоратор;
 • - насадка для перфоратора "лопатка";
 • - цикля;
 • - грунтовка;
 • - будівельний рівень;
 • - пластмасові хрестики;
 • - насадка для дрилі "міксер";
 • - плитковий клей;
 • - зубчастий шпатель;
 • - дерев'яні рейки;
 • - капронова нитка;
 • - затирка;
 • - гумовий шпатель.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню. Очистіть і вирівняйте її. Відповідальний підхід до роботи на даному етапі дозволить плитці добре приклеїтися і лежати рівно. Якщо стіна пофарбована, знімайте шар фарби повністю, незважаючи на наявність у продажу клейових складів, призначених для укладання плитки на пофарбовані поверхні. Досвід показує, що зчеплення основи з фарбою рідко буває надійним, і плитка з часом починає відходити разом з цементним розчином і відвалюватися.
2
З міцної поверхні збивайте фарбу перфоратором зі свердлом-лопаткою. Або скористайтеся углошлифовальной або відрізний машиною з насадкою корщетка. Якщо ж можливість механізації процесу відсутня, збийте фарбу сокиркою. Слабо тримаються шари фарби зчистіть цикль або шпателем.
3
Для поліпшення зчеплення плиткового клею обробіть стіни ґрунтовкою. Вибирайте грунтовки розчин з урахуванням виду поверхні, призначеної для обклеювання плиткою. Якщо плитка укладається у ванній, грунтовка повинна бути призначена для вологих приміщень.
4
Приготуйте плитковий клей. Невеликими порціями всипте у воду суміш і розмішайте за допомогою дриля з встановленою на неї насадкою-міксером. Розчин не повинен вийти дуже густим, щоб його можна було розтягувати по поверхні стіни, і дуже рідким, щоб не обпливає зі стін.
5
Перед укладанням промочите тильну сторону плитки водою або нанесіть невелику кількість розрідженої цементної суміші, тут же счистив її ребром кельми. Для виведення рівної кладки застосовуйте в роботі будівельний рівень. Щоб шви були однаковими між різними плитками, користуйтеся спеціальними хрестиками з пластмаси.
6
Там, де буде проходити найперший ряд, відбийте рівень, оскільки від якості укладання цього ряду буде залежати остаточний результат роботи. Змастіть клеєм ділянку поверхні стіни, призначений для укладання однієї плитки. Починайте обробку від центру стіни і рухайтеся у напрямку до кутах кімнати. Наносячи клей, рівномірно розподіляйте його за допомогою шпателя з зубчастої поверхнею.
7
Шар повинен мати товщину від 3 до 5 мм. Хвилі, утворені в результаті проведення по шару зубами шпателя, зроблять кріплення плитки надійнішим. Чим більше плитка за розміром, тим крупніше повинні бути хвилі. Для плитки розміром 30х30 см підійде шпатель із зубом до 6 мм. Прикладіть плитку до стіни і щільно притисніть. Приклеюючи наступні плитки, вставляйте в шви між ними хрестики.
8
Укладайте плитку знизу вгору: перший ряд - над підлогою, наступний - над ним і т.д. Для отримання рівного ряду покладіть на підлогу рейку і вирівняйте її по рівню. Для наступних рядів прикріпіть по кутах вертикальні рейки, вирівняні по схилу. Забивати в ці рейки по цвяху, приступаючи до виконання чергового ряду, і натягуйте між ними капронову нитку.
9
Після укладання залиште плитку на добу чи дві, це можна уточнити в інструкції до клею. Потім між швами нанесіть затірку. Використовуйте для цього гумовий шпатель. Надлишки видаляйте вологою губкою. Для зручності в роботі і точності нанесення затірки приклейте уздовж швів малярську стрічку.