Як відремонтувати енергозберігаючу лампочку.

До достоїнств енергозберігаючих лампочок відносять їх високий коефіцієнт корисної дії, більшу світловіддачу (вона в п'ять разів вище, ніж у лампочок розжарювання) і довгий експлуатаційний термін. На жаль, і енергозберігаючі лампочки теж перегорають, але, на відміну від лампочок розжарювання, їх можна відремонтувати.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - викрутка;
  • - омметр;
  • - дриль з тонким свердлом;
  • - запасні деталі.
Інструкція
1
Відпаяти внутрішній провідник від контактної площадки, залитої припоєм. Потім акуратно викруткою подденьте край цоколя і відігніть його, а після цього знайдіть другий внутрішній провід. Як правило, відшукати його нескладно: він розташований у опуклого місця енергозберігаючої лампи.
2
Відокремте скляну колбу від цоколя. Усередині корпусу енергозберігаючої лампи знаходиться кругла друкована плата, на якій зібрано високочастотний перетворювач. При найменшому навантаженні частота перетворювача варіюється від 40 до 60 кГц.
3
За допомогою омметра перевірте цілісність спіралей, розташованих усередині колби. Якщо опорів ниток напруження мало, то це говорить про те, що спіраль справна. І навпаки, якщо опір занадто велике, то це означає, що спіраль перегоріла і використовувати цю скляну колбу вже не можна.
4
Найбільш вразливі компоненти електронного перетворювача енергозберігаючої лампочки - конденсатори. Так, якщо лампа не включається, але при цьому колба світиться в районі електродів - це ознака того, що пробитий конденсатор. Значить, цю деталь потрібно замінити.
5
Будьте уважні: всередині друкованої плати електронного балансу розташовується термистор, який встановлюється в розриві нитки розжарювання. В ході роботи термистор сильно нагрівається, а значить, його не можна встановлювати занадто близько до інших радіодеталей.
6
Зробіть в цоколі енергозберігаючої лампочки отвори (вони повинні розташовуватися біля місця кріплення трубки). Ці отвори потрібні для відводу тепла від трубки.
7
Зберіть воєдино окремі компоненти відремонтованої енергозберігаючої лампочки.
Зверніть увагу
Усередині балона кожної люмінесцентної лампи знаходяться ртутні пари. Тому при пошкодженні колби слід негайно залишити приміщення, в якому ви виробляли ремонт енергозберігаючої лампочки, на 15-20 хвилин і обов'язково провести примусове провітрювання цієї кімнати.
Корисна порада
Скляна колба тендітна, тому будьте акуратні, розбираючи лампочку.