Як організувати роботу агентства нерухомості.

Ріелторський бізнес - досить поширений вид підприємницької діяльності. Посередництво при купівлі і продажу будинків і квартир приносить непоганий дохід, якщо правильно організувати роботу агентства нерухомості . Значення тут має все: від розташування офісу компанії до підбору кадрів та величини клієнтської бази.
Інструкція
1
Розташування офісу для агентства нерухомості має першорядне значення. Орендуйте або викупите приміщення, яке буде зручно розташоване в центрі міста, на першому поверсі, поряд із зупинкою громадського транспорту. Передбачте можливість розміщення назви та логотипу агентства на фасаді будівлі. Поруч має бути достатньо місця для парковки автомобілів. Добре, якщо буде можливість розміщувати на фасадних вікнах офісу рекламні оголошення з фотографіями продаються об'єктів нерухомості.
2
Внутрішні приміщення офісу повинні бути достатньо просторими, щоб робочі місця ріелторів були комфортними і дозволяли зручно розташуватися клієнтам. Виділіть окремі приміщення для юридичного відділу та кабінету директора, оформіть окрему кімнату для переговорів і передбачте службове приміщення, щоб співробітники могли перекусити і випити чашку кави.
3
Підбираючи співробітників, звертайте увагу не лише на досвід роботи. Головне - позитивний позитивний настрій, чесність, здорові амбіції та цілеспрямованість. Специфіка роботи така, що часто успіх залежить саме від людських якостей ріелтора. Іноді досвід навіть перешкода, адже легше навчити співробітника з нуля, ніж переучувати того, чиї сформовані методи обслуговування клієнта вас не влаштовують.
4
Неможливо організувати роботу агентства нерухомості без створення власної клієнтської бази. На початку своєї діяльності ви можете звернутися до інших ріелторам і продавати їх об'єкти, розділяючи комісійні. Вивчайте оголошення в газетах і на міських інтернет-майданчиках, пропонуйте свої послуги. Розмістіть на форумах і в соціальних мережах свої оголошення. Попросіть своїх друзів і знайомих рекомендувати вашу компанію тим, кому можуть знадобитися ріелторські послуги. Влаштовуйте презентації своєї компанії або організовуйте консультаційні пункти там, де спостерігається велике скупчення народу - в місцях масових святкових гулянь, в міських парках по вихідних, в торгових центрах.
Посередницькі послуги при операціях з нерухомістю були затребувані навіть в СРСР (досить згадати фільм «За сімейними обставинами»). А в сучасній Росії щороку відкриваються тисячі агентств нерухомості, однак втриматися на ринку вдається лише одиницям. Які ж заходи необхідно провести для того щоб агентство стало прибутковим?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що ви організуєте бізнес, тому всі гроші, які ви отримуєте від угод, повинні працювати на імідж компанії, а не проїдати даремно. Тому не шкодуйте коштів на обладнання та меблювання приміщення, сучасну оргтехніку та представницькі витрати. Однак не забувайте і про те, на яку клієнтуру орієнтована ваша фірма. Малозабезпечений громадянин навряд чи звернеться до ріелтора, роз'їжджаються на дорогій іномарці і має величезний офіс в престижному районі міста. І, навпаки, вельми сумнівно, що забезпечена людина буде зацікавлений в послугах агента, який подорожує на маршрутці і володіє офісом на міській околиці. Хороший заробіток залежить не від рівня продавців і покупців, а від уміння з ними працювати.
2
Вкладайте значну частину коштів в рекламу вашої фірми, особливо на перших порах, коли вас ще ніхто не знає. Якщо з грошима поки туговато, скористайтеся випробуваним методом «помилкових оголошень». Додайте в газетах оголошення про продаж/купівлю квартири по більш ніж привабливою ціною і вкажіть свої контактні телефони (краще всього, якщо це будуть стаціонарні номери). Дочекайтеся дзвінків потенційних клієнтів і спробуйте спочатку підшукати варіанти тій і іншій стороні по своїй базі даних або по базі, що сформувалася за підсумками використання цього методу.
3
Укладіть договір зі знайомими з уже розкрученого агентства-конкурента про надання вам відомостей з їх бази даних за певний відсоток від угоди (таке нерідко практикується). Якщо у вас немає знайомих в цій сфері бізнесу, то вам навряд чи вдасться що-небудь заробити самотужки. Досвідчені ріелтори не радять новачкам в цьому бізнесі відразу відкривати агентства, а попрацювати спочатку «на дядю», набувши досвіду і зв'язки з потрібними людьми.
4
Приймайте на роботу в ваше агентство і новачків, і професіоналів. Професіоналів можна знайти з числа несформованих бізнесменів, які занадто понадіялися на свої сили або ж були розорені не без допомоги неблагонадійних клієнтів (таке теж буває). Обов'язково встановіть піврічний випробувальний термін для кожного знову який прийшов співробітника. При першій же можливості відправте співробітників на курси, пов'язані з юриспруденцією, бухгалтерією, психологією, маркетингом за рахунок фірми, так як саме цих знань часом не дістає ріелторам для якісної роботи.
5
Постійно враховуйте досвід конкурентів. Найміть маркетолога або самі закінчете хоча б короткострокові курси для того щоб бути завжди в курсі роботи інших агентств по роботі з нерухомістю, що, при грамотній організації досліджень, можна зробити буквально не виходячи з офісу.