Як навчитися професійно кататися на ковзанах.

Популярність такого виду спорту, як фігурне катання, зростає рік від року. Уміння професійно кататися на ковзанах не тільки зміцнює вестибулярний апарат, а й сприяє розвитку гнучкості, координації рухів і уважності.
Інструкція
1
Купуйте ковзани, виготовлені з натуральної шкіри. Розмір черевик повинен відповідати розміру вашої ноги. Якщо коник НЕ БУДЕ щільно охоплювати ногу, ви можете її підвернути і отримати травму.
2
Не забудьте міцно зашнурувати взуття, намагаючись не пропускати гачки. Якщо відчуєте, що ковзани трохи тиснуть, злегка ослабте шнурівку.
3
Встав на лід, не треба розпрямляти ноги в колінах. Тримайте їх напівзігнутими, поки не навчитеся впевнено триматися на льоду.
4
Посковзнувшись, намагайтеся завжди падати на задню або бічну частину стегна. Це дозволить пом'якшити удар. Підніматися після падіння треба не від таза, а від колін. Підтягніть зігнуті в колінах ноги до корпусу, встаньте на коліна, а потім на ноги.
5
Сенс початкового ковзання зводиться до правильного отталкиванию ребром ковзана, своєчасному згинанні і випрямленні коліна опорної ноги. Одночасно треба переносити вагу тіла з правої ноги на ліву або навпаки. Поштовх потрібно робити не носком, а ребром ковзана. Згинати коліно треба не під час поштовху, а до нього.
6
Щоб навчитися гальмувати, зігніть коліна, злегка нахиліть корпус вперед і розгорніть носки черевиків усередину, тримаючи при цьому ноги на відстані приблизно 45 см одна від одної.
7
Трюки на ковзанах називають елементами фігурного катання. Використовуючи обидва ребра леза - зовнішнє і внутрішнє - фігуристи мають можливість один і той же елемент виконувати в декількох варіантах. Так, зубцевого стрибок з внутрішнього ребра опорної ноги буде називатися фліпом, а з зовнішнього - Лютц.
8
Базовими елементами фігурного катання є всілякі дуги. Щоб виконати дугу вперед на зовнішньому ребрі, треба поставити ноги в третю позицію. Носок правої ноги направити вперед у бік ковзання, відштовхнутися внутрішнім ребром (лівий коник) і перенести вагу тіла на протилежну ногу. При виконанні елементу тримайте праве коліно зігнутим, ліву ногу випрямленою, а носок - вивернутим назовні. Далі треба перемістити центр маси в бік руху по дузі і розгорнути плечовий пояс в напрямку вигину дуги.
9
Освоївши дугу вперед, можна приступити до освоєння перебіжок вперед і назад, троечних поворотів і більш складних кроків.