Як вибрати лижі для класичного ходу.

Від правильного вибору лиж залежить те, чи будете ви кататися на них з комфортом. Купуючи пару для класичного ходу , потрібно враховувати кілька факторів: свою вагу, силу поштовху, погоду, при якій ви збираєтеся використовувати лижі.
Інструкція
1
Класичні лижі бувають дерев'яними і пластиковими, дорогими і не дуже. Але головний критерій при підборі - їх жорсткість. Зазвичай виробники позначають даний показник, пов'язуючи його з вагою спортсмена: чим важче власник лиж, тим вони жорсткіше. Але іноді доводиться визначати цей параметр самостійно. Для цього покладіть лижі на рівну поверхню (підлогу), а потім встаньте на них. Повинно залишатися невелику відстань між підлогою і тримає стороною лиж, щоб туди проходив аркуш паперу. Якщо зазору немає, пара для вас занадто м'яка. Якщо він дуже великий - подумайте, чи достатньо у вас майстерності, щоб утриматися на таких лижах.
2
Жорсткі лижі підходять тим, хто володіє високим рівнем навичок у цьому виді спорту. Адже тільки професіонали зможуть тривало рухатися на такій парі, де немає зчіпки зони тримання із сніговим покривом. Якщо ви новачок, краще вибирайте лижі помягче, на яких легше зберігати рівновагу. Та й мазь на таких тримається міцніше.
3
Необхідна жорсткість залежить не тільки від ваги лижника і його вміння. Так, якщо ви збираєтеся кататися в мороз, краще зупиніться на м'якою і еластичною парі. Справа в тому, що в холодну погоду не обов'язково наносити багато мазі. А при плюсових показниках або зовсім легкому морозце потрібен товстий шар. Тому й лижі повинні бути жорсткими, щоб різниця в товщині мастила компенсувалася малим прогином.
4
Ще один важливий критерій при підборі лиж - їх довжина. За встановленим стандартам для класичних вона повинна на 25-30 см перевищувати зріст самого лижника. Вибираючи пару, поставте її вертикально, встаньте поруч і витягніть вгору руку. Краю лиж повинні доходити до середини вашої ладоні.Однако якщо ви - спортсмен початківець, краще взяти лижі покороче: ними легше управляти, отже, навчитися кататися на таких набагато простіше. Коли освоїте ази класичного ходу, перейдете на більш довгу пару, щоб було легше ковзати.
При підборі бігових лиж в першу чергу потрібно орієнтуватися на передбачуваний стиль катання. Якщо ви твердо вирішили, що будете бігати «класикою», в підборі лиж та амуніції вам допоможуть наступні правила.
Інструкція
1
Почніть збір комплекту лижного екіпірування з покупки черевик. Точніше, з підбору спеціальних шкарпеток, в яких ви будете кататися. Приміряйте черевики саме з цими шкарпетками, адже лижна взуття повинна ідеально сидіти і бути абсолютно комфортною. Черевики для «класики» повинні бути досить м'якими і невисокими, що не утрудняють руху ноги вище щиколотки. Носок таких черевик повинен легко згинатися, утворюючи кут в 90 градусів. Вибравши черевики, приступайте до підбору кріплень. Залежно від того, на яку систему розрахована лижна взуття, виберіть кріплення SNS або NNN.
2
Підбираючи самі лижі і лижні палиці, орієнтуйтеся на параметри вашого зростання і ваги. Довжина лиж повинна перевищувати ваш ріст на 20-30 см (в ідеалі - на 25). Однак якщо ваша вага перевищує норму (зростання мінус 100), додайте до цієї довжини ще кілька сантиметрів. Кінці лиж повинні бути більш довгастими і загостреними, ніж у лиж, призначених для ковзанярського ходу. Палки для «класики» повинні доходити до пахв (на відміну від палиць для «коника», які повинні бути трохи вище плеча). В середньому їх довжина буде менше вашого зростання на 30 сантиметрів. Людям з великою вагою рекомендується вибирати більш жорсткі і міцні палки.
3
Підібравши оптимальну довжину лиж, переходите до оцінки їх жорсткості. Найм'якші лижі призначені для сухого і м'якого снігу, найжорсткіші - для катання в плюсову температуру. Також існує третій варіант - проміжний між першими двома. Крім типу снігу, орієнтуйтеся також на свою вагу: чим більше ви важите, тим більше повинна бути жорсткість обраних вами лиж.
4
Ще одним необхідним лижним атрибутом триматиме мазь для обробки колодки, а також інструменти для розтирання мазі. На відміну лиж для ковзанярського ходу, лижі для «класики» потребують постійної обробці цим засобом.