Як понизити частоту шини.

Якщо ви розігнали процесор комп'ютера, і він перестав стабільно працювати, то, відповідно, потрібно відновити нормальні робочі частоти «каменю». Один з найпростіших варіантів - це зниження частоти шини процесора. Також це допоможе понизити його нагрівання.
Вам знадобиться
  • - програмка AI Booster.
Інструкція
1
Для зниження частоти шини вам знадобиться програмка AI Booster. Це повністю безкоштовний додаток, що легко можна знайти в інтернеті. Скачайте його і встановіть на свій комп'ютер. Після установки може знадобитися перезавантаження. Програма інтегрується в автозапуск. Тому після перезавантаження комп'ютера вона запуститься автоматично.
2
В меню програми клікніть по значку Display tuning panel. Таким чином ви відкриєте додаткову панель, за допомогою якої можна керувати деякими основними настройками материнської плати.
3
Тепер вам потрібно активувати можливість управління FSB материнської плати. Для цього позначте пункт Tuning. Поточна частота шини знаходиться під пунктом Tuning. Поруч з нею є два значка: «мінус» і «плюс». Відповідно, натискаючи на значок «мінус», ви знижує частоту шини; клацаючи на «плюс» - збільшуєте. Врахуйте, що багато виробників системних плат фіксують мінімальну частоту. Взагалі, зниження даного показника набагато безпечніше його підвищення через можливого виходу з ладу процесора.
4
Після вибору потрібної частоти шини натисніть Apply. З'явиться діалогове вікно з пропозицією перезавантаження комп'ютера. Це і потрібно зробити. Після перезавантаження ПК частота шини буде знижена. Відповідно, буде знижена частота «каменю» і швидкість обертання процесорного кулера.
5
Також на деяких моделях системних плат частоту шини можна знизити з допомогою BIOS-меню. Для входу в BIOS необхідно натиснути клавішу DEL на початковому екрані завантаження ПК. Далі В BIOS знайдіть розділ Overclocking. В цьому розділі знайдіть параметр FSB, потім виберіть потрібну вам частоту. Після цього вийдіть з BIOS. Обов'язково при виході збережіть налаштування. Комп'ютер перезавантажиться, і частота шини буде знижена.