Як навчити дитину розуміти слова.

На другому півріччі життя дитина починає вчитися розуміти слова . У цей час він отримує інформацію тільки від батьків. Завдання дорослого - запастися терпінням і допомогти малюкові опанувати усім різноманіттям мови.
Інструкція
1
У перші місяці життя у дитини розвивається пасивне володіння словом. Це означає, що він розуміє звернені до нього слова. Активне володіння мовою розвивається пізніше, коли вік малюка наближається до року.
2
Намагайтеся якомога частіше розмовляти з дитиною. Мова повинна бути спокійною і виразною. Посміхайтеся малюкові, намагайтеся зацікавити його промовою. Згодом дитина почне наслідувати вам, пробуючи повторити окремі слова. Тому не варто сюсюкати з дітьми, імітуючи їх невиразну мова, в цьому випадку навчання буде безглуздо.
3
Під час розмови показуйте дитині предмети, які можуть зацікавити його, і вимовляєте їх назву. Це можуть бути іграшки, які-небудь особисті речі батьків, до яких малюк виявляв свій інтерес (мамина шпилька, татів краватку). Важливо, щоб дитина співвідносив саме слово і предмет, який воно позначає.
4
Якщо ви будете регулярно просити дитини «Скажи - лялька», це не принесе бажаного результату. Чадо зможе повторити сказане вами слово, проте не співвіднесе його з обозначаемой їм річчю.
5
Як вже було сказано, в перші місяці дитина є пасивним учасником розмови. Показуйте йому предмети в кімнаті, пояснюйте, як вони називаються. Приблизно до напівроку дитина на запитання «Де годинник?» Повинен повертати голову у бік шуканого предмета.
6
Приблизно до дев'яти місяців малюк повинен знати основні поняття, пов'язані з його розпорядком дня. Він робить необхідні дії, коли батьки говорять йому «сідай», «їж», «дай іграшку». Для того щоб дитина розуміла ці слова, мамі і татові необхідно регулярно повторювати дитині ці фрази і допомагати йому виконати те, що від нього просять.
7
У віці десяти-одинадцяти місяців пора починати грати з дитиною в пальчикові ігри, такі як «Сорока-білобока» та інші. При декламування вірша черзі загинаються пальчики на руках дитину, що стимулює розвиток мови і дрібної моторики.