Як перевірити на менінгіт. Як перевірити симптоми менінгіту.

Одним з найнебезпечніших для людини захворювань є менінгіт , при якому запалюється оболонка головного або спинного мозку. Ця хвороба має вірусну або бактеріальну природу, дуже швидко розвивається і в деяких випадках може навіть призвести до смерті. Тому важливо вміти його розпізнавати і якомога раніше починати лікування. Ускладнюється ситуація тим, що найчастіше менінгіт за своїми проявами схожий на гостре респіраторне захворювання.
Інструкція
1
Вірусний менінгіт найчастіше супроводжується слабкістю, нежиттю, головним болем і болем у горлі, закладенням носа і сухим кашлем. Але якщо таких виражених симптомів немає, звертайте увагу на інші ознаки.
2
Ця хвороба може з'явитися як ускладнення після паротиту, кору та краснухи у дітей. Викликати її можуть також неправильне лікування гаймориту, отиту, фронтіта, остеомієліту, фурункула на обличчі або шиї або абсцесу легені.
3
Симптоми менінгіту в чому залежать від віку людини. У дітей-немовлят може змінитися колір шкіри, придбавши сірувато-жовтий відтінок, спостерігаються скачки температури, нерівне дихання, зміна стільця (пронос або запор), судоми, постійний плач. При огляді можна помітити деяке збільшення (схоже на набухання) джерельця, а також селезінки і печінки.
4
У дорослих людей починається все з сильного головного болю, причому у людини болить вся голова, і незабаром біль набуває розпираючий характер. Вона посилюється при зміні положення тіла і під дією шуму і, як правило, супроводжується нудотою і блювотою, які не приносять полегшення. Оскільки іноді під час менінгіту уражаються черепні нерви, у хворої людини може проявитися косоокість.
5
У більшості випадків у людини також сильно підвищується температура, і починаються судоми, але це буває не завжди і відсутність цього симптому не повинно вас розслабити.
6
І у дорослих, і у дітей часто з'являється яскраво-червоний висип. Дрібні прищики спочатку схожі на сліди від уколу, пізніше вони можуть збільшитися до синців і придбати фіолетовий відтінок, а потім знебарвитися. Перевіряйте самі бліді ділянки шкіри: спробуйте притиснути до шкіри скляний стакан і подивіться. При менінгіті плями не зникають.
7
Людина, яка хвора на менінгіт, намагається лежати на боці з підігнутими до живота колінами і з закинутою головою. Якщо ви захочете пригнути голову хворого, щоб дотягнутися підборіддям до його грудей, вам це не вдасться. Під час цієї процедури згинаються в суглобах ноги. Зігнуту ногу розігнути теж не вийде; крім того, при такій спробі друга нога теж мимоволі згинається в коліні і підтягується до живота.
8
Незважаючи на те що прояви менінгіту найчастіше мають свої характерні ознаки, описані вище, точно діагностувати цю хворобу можуть тільки фахівці в умовах стаціонару. Для цього робиться спинальна пункція: в область нижнього відділу хребта вводиться голка, якою лікар бере на аналіз зразок спинномозкової рідини.
9
Дуже важливо почати лікування менінгіту відразу після виявлення цієї інфекції - а в цьому випадку рахунок йде буквально на години, тому затягувати звернення до лікаря ні в якому разі не можна.