Як заблокувати тремоло.

Електрогітари з тремоло з'явилися в середині минулого століття. Вони відразу завоювали велику популярність, оскільки механізм, званий також «машинкою» або «вібрато», давав виконавцям масу цікавих можливостей. Такі гітари можна знайти у продажу і зараз. Нерідко виникає необхідність заблокувати тремоло. Наприклад, якщо машинка розбовталася або якщо ви якийсь час не збираєтеся нею користуватися.
Вам знадобиться
  • - гітара з тремоло;
  • - tremol-no;
  • - дерев'яний брусок:
  • - лобзик;
  • - наждачний папір;
  • - штангенциркуль.
Інструкція
1
Уважно ознайомтеся з принципом роботи тремоло. Він полягає в тому, що за допомогою важеля рухаються пружинки бриджу, через який проходять гітарні струни. Завдяки цим пружинки бридж пересувається то вгору, то вниз, що і дозволяє музикантові натягувати і відпускати струни. Таким чином створюється ефект тремоло або вібрато.
2
Деякі марки тремоло (наприклад Jazzmaster) мають функцію trem-loc. При використанні цієї функції ви можете зберегти лад, навіть якщо у вас порвалася струна. Перед тим як використовувати цю функцію машинки, необхідно точно відбудувати гітару і відрегулювати тремоло. Тоді в разі непередбачених обставин можна просто зрушити спеціальний слайдер, який і заборона машинку. Trem-loc притримає пружину і не дозволить системі вийти з рівноваги.
3
Дуже зручний спосіб заблокувати тремоло - пристрій Tremol-No. Встановіть його замість однієї з пружин. Перевага цього способу в трьох режимах. Можна зовсім заблокувати бридж, можна зробити блокування на пониження або встановити звичайний режим, як ніби ніякого пристрою немає і в помині.
4
Якщо з якихось причин не вдається скористатися першими двома способами, можна застосувати домашні засоби. Першим ділом спробуйте підкрутити шурупи, якими кріпляться пружини. Запас ходу зазвичай є і досить пристойний. Крутите їх по черзі, приблизно по чверті обороту, і дуже обережно. Не забувайте контролювати положення бриджу. Акуратність потрібна ще й для того, щоб не порвалися струни. Можна замінити пружини на більш жорсткі.
5
Виміряйте відстань між декою і тремоло. Це найкраще зробити за допомогою штангенциркуля, хоча можна, звичайно, використовувати і інший більш-менш точний вимірювальний інструмент. Конструкції гітари і машинки можуть бути різними, від цього залежить і проміжок між ними.
6
Виріжте невеликий прямокутний брусок. Довжина і ширина можуть бути різними, а товщина - приблизно на 1 мм більше відстані між машинкою і декою. При цьому способі тремоло блокується в одному напрямку, але зате надійно. Брусок ретельно зачистите шкіркою. Прослідкуйте, щоб всі кути у вашого саморобного блокіратора були прямими. Одна його сторона повинна бути по можливості перпендикулярна деці.
7
Вставте брусок між машинкою і декою. Зніміть зайві пружини, залишивши одну. Машинка в такому стані буде триматися досить міцно. Щоб дістати брусок, необхідно буде сильно відтягнути станину.
Корисна порада
Найкраще виточити брусок з того ж дерева, з якого зроблений корпус гітари.