Як завантажити комп'ютер в DOS. Як працювати в dos.

DOS - це оперативна однозадачная система, що працює в режимі реального часу. Після завантаження система передає управління прикладної програмі. Створено кілька різних версій DOS, в тому числі MS DOS - від Microsoft.
Інструкція
1
Комп'ютер , який укомплектований флоппі-дисководом, можна завантажити в MS-DOS, якщо призначити завантаження з диска A: (дискети). Спочатку доведеться цю дискету створити.
2
Увімкніть комп'ютер. Після завантаження Windows вставте дискету в дисковод і розкрийте меню «Мій комп'ютер». Клацанням правої клавіші по іконці «Диск 3,5 (А)» викличте меню, що випадає і вибирайте команду "Форматувати".
3
Позначте прапорцем пункт «Створення завантажувального диска MS-DOS» і натисніть «Почати» для запуску процесу. Після завершення форматування на дискеті будуть створені системні і командні файли DOS.
4
На сучасних комп'ютерах флоппі-дисководи, як правило, не встановлюються. Для завантаження в DOS можна використовувати флешку. Скачайте утиліту для установки завантажувальних файлів на флеш-пам'ять, наприклад, за адресою http://files.fobosworld.ru/index.php?f=usb_and_dos.zip
5
Розпакуйте архів і запустіть файл hpusbfw.exe. Зі списку File System виберіть FAT32. Відзначте прапорцем пункт Create a DOS start up disk. Натисніть кнопку огляду і вкажіть шлях до розпакованим файлам DOS. Натисніть Start для запуску форматування.
6
Перезавантажте комп'ютер. Після первинного опитування заліза на екрані з'явиться напис - запрошення BIOS (Basic In/Out System) в настройки: "Press Delete to setup". Замість Delete може бути вказана інша клавіша, в залежності від фірми-розробника BIOS. Зазвичай це F2, F9 або F10.
7
В меню налаштувань знайдіть пункт, який відповідає за порядок завантаження операційної системи. Можливо, він називається Master Boot Record. В цьому пункті перераховані завантажувальні пристрої комп'ютера (FDD, CD- DVD-ROM, HDD, USB).
8
За допомогою клавіш управління встановіть перший завантажувальний пристрій (FDD або USB). Натисніть F10, щоб зберегти конфігурацію і вийти з меню. На питання системи відповідайте "Y". Вставте дискету в дисковод або підключіть флешку до гнізда USB, щоб комп'ютер завантажився в DOS.
Зверніть увагу
DOS можна емулювати на комп'ютері під керуванням Windows. Для цього викличте рядок запуску команди поєднанням Win + R і введіть cmd. Можна вчинити інакше: в меню «Пуск» виберіть «Програми», «Стандартні» і «Командний рядок».
Деякі операції з комп'ютером неможливо здійснити, використовуючи повноцінні операційні системи, будь то Windows або Linux. Сервісні процедури, відновлення працездатності комп'ютера часто вимагають завантаження старої системи DOS. Один з варіантів - використання дискети.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері є дисковод для гнучких дисків, знайдіть робочу дискету і створіть завантажувальний диск MS-DOS. Вставте флоппі-диск 3,5 дюйма в дисковод. Відкрийте «Мій комп'ютер» і клацніть правою кнопкою миші на іконці з підписом «Диск А:». Відкриється меню, в якому виберіть лівою кнопкою миші рядок «Форматувати».
2
З'явиться вікно форматування диска, в його нижній частині поставте відмітку «Створення завантажувального диска MS-DOS». Розпочнеться процес очищення всіх даних з дискети і запису файлів DOS. Дочекайтеся повідомлення про завершення форматування. Ви можете записати гнучкий диск на будь-якому іншому комп'ютері, наприклад, якщо ваш не працює.
3
Перезавантажте комп'ютер. Після появи на екрані тестової інформації про процесор, кількості і характеристиках пам'яті, натисніть клавішу Del для входу в BIOS. Це необхідно для установки завантаження з дискети, за замовчуванням у більшості сучасних систем ця можливість відключена.
4
Знайдіть параметр Advanced options або Boot sequence, в різних версіях BIOS розташування і назви відрізняються. Для переміщення використовуйте, для входу в опції - кнопку Enter. Встановіть параметр First Boot Device в положення Floppy Drive. Збережіть зміни в настройках натисканням клавіші F10, а потім Enter або Y. Комп'ютер перезавантажиться.
5
Вставте дискету з завантажувальними даними DOS в дисковод. Почнеться завантаження, ви помітите це по посиленому шуму приводу для дискет. Зверніть увагу, що підтримки оптичних дисків не буде, тобто вважати з CD або DVD-що буде неможливо, так як в звичайних версіях DOS немає потрібних драйверів. Також неможливо записати або прочитати інформацію з жорсткого диска, якщо файлова система NTFS. В більшості випадків це не має значення, так як з дискет, як правило, перепрошивати BIOS.