Як поліпшити охолодження для комп'ютера.

Наявність якісної системи охолодження необхідно для стабільної роботи важливих елементів персонального комп'ютера . Поліпшувати охолодження пристроїв рекомендують у тих випадках, якщо їх температура перевищує рекомендовані норми.
Вам знадобиться
  • - вентилятори;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Почніть з очищення вентиляторів охолодження, встановлених всередині системного блоку. Від'єднайте кабель живлення від комп'ютера. Відкрийте корпус системного блоку, знявши його ліву стінку.
2
Зніміть всі кулери, попередньо відключивши потрібні шлейфи. Змочіть ватні диски в слабкому спиртовому розчині і протріть лопаті вентиляторів. Варто відзначити, що дані маніпуляції дозволять працювати пристроям з початковою потужністю.
3
Якщо вам необхідно значно поліпшити якість охолодження комп'ютера, придбайте інші вентилятори. Нові кулери повинні володіти більшою потужністю, ніж встановлені аналоги.
4
Основна характеристика вентиляторів - швидкість обертання лопатей. Природно, кулер маленького діаметру повинен обертатися значно швидше для забезпечення якісного охолодження. Врахуйте цю особливість при виборі нових вентиляторів.
5
Перед установкою нових кольорів обов'язково очистіть радіатори від пилу. У сучасних комп'ютерах дані елементи встановлюються на центральний процесор і присутні в конструкції відеоадаптерів.
6
Не забудьте почистити від пилу блок живлення комп'ютера. Перевірте наявність потрібних вентиляторів на задній стінці системного блоку. В ідеалі, там має бути встановлено два великих кулера.
7
Додайте вентилятори таким чином, щоб їх лопаті оберталися в протилежних напрямках. Це забезпечить стабільну конвекцію повітря між зовнішнім середовищем і внутрішньої областю корпусу.
8
Пам'ятайте про те, що вентилятори не призначені для охолодження повітря. Не встановлюйте системний блок в безпосередній близькості від опалювальних елементів. Своєчасно проводите чистку вентиляційних отворів. Встановіть «водяне» охолодження, якщо звичайні кулери не справляються з поставленим завданням.
Один з найважливіших елементів персонального комп'ютера - це центральний процесор. Для забезпечення стабільної роботи цього пристрою необхідно забезпечити його якісне охолодження .
Вам знадобиться
  • - термопаста;
  • - радіатор;
  • - кулер.
Інструкція
1
Якщо ви вважаєте, що чинна система охолодження не справляється з поставленим завданням, нанесіть нову термопасту і замініть вентилятор і радіатор охолодження. Встановіть програму Aida64 або CPU-Z і з'ясуйте тип сокета центрального процесора.
2
Якщо проблема неякісно охолодження полягає в нестабільній роботі кулера, придбайте новий вентилятор. Якщо ви хочете значно підвищити рівень охолодження процесора, то замініть кулер і радіатор. Використовуйте комплект пристроїв, що підходить для установки на вашу системну плату.
3
Вимкніть персональний комп'ютер від мережі змінного струму. Від'єднайте всі дроти від системного блоку і відкрутите гвинти, що підтримують бічну стінку корпусу. Зніміть цю стінку.
4
Вимкніть кабель, що йде від потрібного вентилятора до системної плати. Відкріпите засувку, притискуючу радіатор охолодження до центрального процесора. Акуратно зніміть охолоджувальний елемент разом з кулером.
5
Вийміть центральний процесор і зітріть старий шар термопасти. Нанесіть нову пасту. Переконайтеся в тому, що на процесорі не залишилося ворсинок або інших сторонніх елементів. Встановіть процесор в сокет.
6
Закріпіть новий радіатор охолодження. Іноді для правильної установки універсальних радіаторів необхідно використовувати спеціальну підкладку. Будьте дуже уважні при установці даного елемента. Не зашкодить конденсатори, які можуть бути розташовані дуже близько до сокета.
7
Переконайтеся в тому, що радіатор щільно встановлений на підкладці. Підключіть кабель живлення для вентилятора. Зачекайте 20-30 хвилин і включіть комп'ютер. Перевірте працездатність нового вентилятора.
8
За допомогою AIDA64 або CPU-Z перевірте температуру центрального процесора. Якщо вона перевищує допустиме значення, розберіть ПК і перевірте рівномірність розподілу термопасти.