Як позбутися від сухості очей.

Сухість очі (або синдром сухих очей) - захворювання, поширене серед користувачів персонального комп'ютера. Воно проявляється в недостатньому зволоженні очного яблука і виникає внаслідок сильного напруги очей, сухого повітря в приміщенні, брак жирів і вітамінів в організмі, зміни клімату, прийому лікарських препаратів та інших негативних факторів.
Інструкція
1
Основний крок в лікування сухості очей - забезпечення для них достатньої кількості вологи. При виявленні симптомів захворювання (печіння, свербіння і відчуття піску в очах, їх роздратування і почервоніння) зверніться за допомогою до лікаря. Він призначить вам підходящі препарати - спеціальні краплі (або штучні сльози), колагенові тампони для слізних проток, а також носіння окулярів або лінз. У разі приєднання запального процесу можуть бути виписані протизапальні засоби.
2
Обмежте час роботи за комп'ютером. Розмістіть його нижче рівня очей, щоб полегшити частоту миготіння. Робіть 5-хвилинні перерви, під час яких проводите вправи для очей. Водите ними вліво, вправо, вниз та вгору, малюйте вісімку, часто моргайте. Такі прості маніпуляції здатні зміцнити очні м'язи, поліпшити кровопостачання і відділення сльози.
3
Придбайте зволожувачі повітря. Щоб захистити себе від несприятливих умов (вітру, диму), що збільшують дискомфорт, носите окуляри.
4
Кращою природного мастилом для очей є сльоза. Читайте емоційні книги, дивіться мелодрами. Вони допомагають викликати сльози.
5
Будьте обережні у виборі макіяжу. Уникайте нанесення косметики в безпосередній близькості від поверхні очного яблука. В якості тіней використовуйте кремові, а не порошкові засоби.
6
Сухість очей може з'явитися в результаті шкідливого впливу на них вільних радикалів, викликаного курінням, старінням, антидепресантами, надмірним вживанням алкоголю. Тому включите в раціон харчування продукти, що містять антиоксиданти - поліфеноли, що допомагають сповільнити негативні процеси. Їжте більше ягід, фруктів і овочів, особливо капусту, шпинат, чорницю, ожину і малину.
7
Пийте в день не менше двох літрів води. Вживайте продукти, багаті калієм і цинком. Як правило, рівень калію у людей, що страждають синдромом сухості очей, дуже низький. Цинк необхідний для правильного функціонування метаболічних ферментів в кровоносних судинах очей. Кращими джерелами калію є банани, інжир, авокадо, зародки пшениці, мигдаль; цинку - риба, печінка, гриби, овочі та насіння соняшнику.