Як навчити чихуахуа командам. навчання командам чихуахуа.

Чихуахуа - собака-компаньйон, тому їй ні до чого навички захисно-караульної служби, хоча вона і її може освоїти. Ця порода легко піддається навчанню. Проте, навіть дресирування по загальному курсу, покликана прищепити собаці послух, охайність, навчити її правильній поведінці вдома і на вулиці, вимагає від господаря постійної участі, уваги та наполегливості.
Вам знадобиться
  • - ласощі для собаки;
  • - поводок.
Інструкція
1
Дресирування найкраще починати з щенячьего віку і вести від простого до складного. Для відпрацювання команд запасіться яким-небудь собачим ласощами. Спочатку навчіть собаку реагувати на кличку. При годуванні, під час гри, коли ви пестите, прасуєте свого вихованця, називайте його по імені. Не називайте кличку, якщо хочете насварити цуценя. Ніколи не вимовляєте її строгим тоном. Дуже скоро щеня звикне пов'язувати її з приємними емоціями.
2
Щоб навчити чихуахуа команді «сидіти», візьміть в ліву руку шматочок ласощів. Підніміть її над головою собаки. Тварина має знати, що у вас там знаходиться. Правою рукою натисніть на задню частину тулуба собаки, намагаючись її посадити. Скомандуйте «сидіти». Села - похваліть, дайте ласощі. Повторіть 5-6 разів. Після того як ваш вихованець почне сідати сам, візьміть ласощі в праву руку. Не показуйте його собаці. Підніміть над її головою ліву руку, дайте команду «сидіти». Села - підгодуйте.
3
Навчіть чихуахуа виконувати команду "лежати". Спочатку скомандуйте «сидіти». Візьміть шматочок ласощів і простягніть його собаці так, щоб вона тягнулася вперед і трохи вниз. Скомандуйте «лежати». Натисніть їй на холку, намагаючись укласти. Лягла - похваліть, погладьте, дайте ласощі.
4
Вимовте команду «дай лапу» і самі візьміть в руку лапку собачки. Похваліть, погладьте, дайте підгодівлю. Собака швидко зрозуміє, що треба робити.
5
Найкраще команду "до мене" щеня освоює в 7-16 тижнів. Окликніть його, подайте команду "до мене". Підійшов - похваліть, дайте ласощі. Не реагує - відбіжіть трохи в сторону, щоб привернути його увагу. Він підійде сам. Знову не реагує - візьміть довгий повідець. Скомандуйте «до мене» і підтягніть собаку повідцем. Дайте шматочок ласощів.
6
Команда «фу» - заборонна, що вимагає безумовного покори. Не заохочується, вимовляється низьким голосом. Повторну команду промовте загрозливим тоном. Якщо щеня маленький, дійте м'яко, але наполегливо. Щоб присікти будь-яке його небажана дія, скомандуйте «фу» і перенесіть цуценя в інше місце. Якщо не бажає слухатися, відволікаючи його гучним неприємним звуком, вимовляючи при цьому команду. Більш дорослу собаку можна рвонути за поводок або шльопнути. Заборонну команду «фу», «не можна», що по суті одне і теж, потрібно використовувати строго в той момент, коли собака робить щось недозволене, але не пізніше.