Як відучити таксу гризти все.

Досить часто господарі такс скаржаться на своїх вихованців. Залишившись вдома один, щеня гризе взуття, меблі, дере шпалери і т.д. Словом, «відривається», як тільки може. Покарання не діє, хуліганство триває. Найчастіше господарі самі винні в поганій поведінці свого вихованця.
Інструкція
1
Найчастіше «капості» такса творить, коли господаря немає вдома. З'явившись через кілька годин, він карає собаку. Щеня, однак, не здатний зв'язати між собою ці дві події. «Злочин» було скоєно давно, а покарання послідувало після приходу господаря. Та й чи був злочин? Собаки - тварини стайня. Залишившись один, малюк відчуває стрес. Доводиться чекати, а це досить важко. Можливо, йому нічим зайнятися. Ось він і намагається компенсувати страх і нудьгу доступним і приємним для нього способом. Покарання пов'язується лише з бажанням господаря зміцнити своє домінуюче становище. І щеня своєю поведінкою висловлює покора, а власник (ватажок зграї!) Помилково вважає, що малюк зрозумів за що його покарали. Чи варто дивуватися, що собака продовжує «пакостити». Покарання - саме марне дії, що робляться господарем в даному випадку.
2
Найкраще, щоб протягом дня за собакою хтось наглядав. Якщо це неможливо, завчасно приберіть все цінне і небезпечне в недоступне для вихованця місце. Сховайте проводи, закрийте шпалери листами Фонер, приберіть взуття і т.д.
3
Придбайте спеціальні іграшки, які можна жувати і гризти. Хваліть і заохочуйте собаку, коли вона ними займається. Йдучи з дому, залиште на підлозі улюблені іграшки вашого вихованця. Собаці легше дочекатися господаря, якщо вона буде чимось зайнята.
4
Встановіть чіткий розпорядок дня і дотримуйтеся його. Цуценя звикне до нього і буде набагато легше переносити самотність. Він буде відчувати, що, наприклад, через пару годин послідує тренування або вечірня прогулянка, і буде чекати.
5
Для нормального психічного здоров'я та розвитку цуценяті потрібні повноцінний вигул, робота і спілкування. Такса - собака дуже активна. Можливо, вашому малюкові не вистачає фізичного навантаження. Зробіть прогулянки більш тривалими, займіть собаку відпрацюванням команд. Постарайтеся, щоб вона частіше отримувала нові враження.
6
Якщо з проблемою впоратися не вдається, задумайтеся про придбання спеціального вольєра для собак. Перед відходом з будинку гарненько нагодуйте таксу . Посадіть її у вольєр. Обов'язково залишіть іграшки. Поруч з вольєром поставте миску з водою так, щоб цуценя міг до неї дотягнутися. Цей захід вбереже ваш будинок від руйнівної дії собачих зубів, а вашого вихованця від можливих травм.