Як відрізнити справжній шунгіт. медицина шунгіт Як перевірити чи не підробка.

Шунгіт - це кам'яна порода, яка приблизно на 30% складається з вуглецю і на 70% з силікатів. Камінь дуже твердий і щільний, його відмітною властивістю є не характерна для гірських порід електропровідність. Шунгіт має цілий ряд корисних властивостей, завдяки чому у продажу нерідко зустрічаються підробки під цей камінь.
Вам знадобиться
  • - лампочка або ліхтарик;
  • - батарейка;
  • - два проводка.
Інструкція
1
Щоб перевірити шунгіт, потрібно пам'ятати, що його головне відмітна властивість - це здатність проводити електрику, інакше кажучи, електропровідність. У мінералів таке зустрічається вкрай рідко. Для перевірки вам потрібно мати з собою невелику електричну лампочку або ліхтарик, два проводка і батарейку. Зберіть з усього цього просту електричний ланцюг (лампочка - провід - батарейка) і послідовно приєднаєте до неї шунгіт.
2
Спочатку перевірте, чи правильно працює електричний ланцюг без шунгита. Якщо лампочка горить, це означає, що ви все зробили правильно. Тепер приєднуйте шунгіт (лампочка - провід - камінь - провід - батарейка). Якщо вона і тепер горить, то перед вами справжній мінерал. Якщо ні, це підробка або якість каменю дуже невисока. У кожному разі, купувати його сенсу немає.
3
За зовнішнім виглядом навіть фахівець не завжди може точно визначити, шунгіт чи він бачить перед собою. Справа в тому, що зовні підробки дуже схожі на цей мінерал. Якщо ви купуєте не цілий окремий камінь або виріб з нього, а, наприклад, шунгитову щебінку, то вона повинна бути курній. Шунгіт дуже твердий і крихкий, тому неминуче відбувається невелике стирання щебінки, що веде до утворення дрібних пилових частинок. Якщо камінчики легко ламаються, то вони, ймовірно, справжні.
4
Досить часто шунгіт має прожилки золотистого кольору. Це сульфат заліза, постійно зустрічається серед пластів шунгітових порід. Саме з цієї причини деякі шунгіти можуть трохи «заіржавіти», якщо не просушувати їх після настоювання води. Наявність таких прожилок не є ознакою підробки.
5
Шунгитова вода вважається корисною, і досить часто люди набувають камінь саме для її виготовлення. Якщо ви наполягали воду протягом декількох годин, а її смак не змінився, то ваш камінь низької якості або це підробка. Наполягати воду на справжньому шунгіті потрібно 12 годин, і після цього вона помітно змінює свій смак.
Корисна порада
Найбільш часто під виглядом шунгита можна зустріти шунгізіт, який зовні дуже схожий на оригінал, але вуглецю в ньому міститься близько 10%, тому за властивостями він зовсім інший.
Шунгіт - природний очищувач води. Цей камінь здатний зробити її дійсно чистою і цілющою. От тільки знайти справжній шунгіт досить складно - кругом немислиму кількість підробок, зовсім не несучих користі. Як же розпізнати справжній шунгіт?
Інструкція
1
Шунгіт ділиться на високовуглецевий і низковуглеродний. Цілющими властивостями володіє тільки первий.Часто замість шунгита вам продають шунгізіт - теж низьковуглецеву породу. Зовні він дуже схожий на цілющий шунгіт, а ось корисними властивостями він не володіє. Хоча й коштує він дешевше. Низька ціна теж повинна насторожити.
2
Є візуальні відмінності шунгита від підробок. Справжній шунгіт легше ламається. Звичайно, перевіряти таким чином навряд чи комусь прийде в голову. Ще справжній мінерал, на відміну від підробки, досить сильно пилить. У процесі транспортування камені неминуче труться одна об одну, що призводить до стирання. Через крихкість шунгіт зазвичай не полірують. Поверхня у каменю найчастіше матова. Якщо камінчик оброблений у формі піраміди, навряд чи ви побачите ідеально загострену піраміду. Вона, швидше, буде схожа на єгипетську. Хоча, звичайно, ці ознаки досить умовні.
3
Найголовніший критерій - електропровідність. Для того, щоб виявити це якість, потрібно взяти звичайну батарейку, два дроти і лампочку від кишенькового ліхтарика. Потрібно з'єднати лампочку і батарейку послідовно, проводки докласти до мінералу. Якщо лампочка загориться, значить перед вами справжній шунгіт. Цей нехитрий експеримент дійсно дає гарантію автентичності.
4
Є відмінності і при опусканні шунгита в воду. При використанні справжнього каменю на його поверхні в перші ж години перебування у воді з'являється безліч бульбашок. Смак води змінюється. На деяких камушках можна побачити прожилки золотистого кольору. Це - вкраплення сульфату заліза - теж ознака натуральності. Однак через нього каміння у воді можуть іржавіти. Їх потрібно вийняти. Щоб ржавенія не відбувалося, камінчики потрібно періодично виймати і просушувати.