Як відкрити шоколадний бутік.

Цінителів хорошого шоколаду стає все більше. Фігурні ласощі для дітей, розкішні набори, екзотичні варіанти зі спеціями і оригінальними добавками, кусковий шоколад для приготування домашнього напою - все це із задоволенням купують як для себе, так і в подарунок. Популярне ласощі може стати основою перспективного бізнесу. Відкрийте бутик , де будуть представлені різні сорти шоколаду та вироби з нього.
Вам знадобиться
  • - статус ІП або зареєстрована юридична особа;
  • - гроші на закупівлю товару;
  • - приміщення;
  • - персонал;
  • - обладнання для бутіка.
Інструкція
1
Оберіть формат майбутнього бутіка. Ви можете зробити акцент на дорогу ексклюзивну продукцію різних марок або співпрацювати тільки з одним постачальником і представляти виключно його асортимент. Для більшості регіонів оптимальним буде мультімарочний відділ, де можна придбати вироби різних цінових категорій.
2
Знайдіть постачальників. Ваш асортимент повинен відрізнятися від стандартного, який пропонують супермаркети і звичайні кондитерські магазини. Запропонуйте широкий вибір шоколадних наборів, у тому числі і невеликих, за доступною ціною; білий, гіркий і молочний кусковий шоколад з натуральними добавками. Продавайте лімітовані сезонні колекції, шоколадні листівки та цукерки ручної роботи з різноманітними смаками. Шоколад від місцевих виробників доповніть імпортними виробами кращих марок: бельгійськими, австрійськими, французькими.
3
Знайдіть відповідне приміщення. Ви можете відкрити відділ в торговому центрі або великому супермаркеті. Вибирайте місця з високою прохідністю - чим більше потенційних клієнтів побачать ваш бутик, тим вище шанс покупки. Якщо ви вирішите відкрити магазин стріт-формату, віддайте перевагу жвавим пішохідним вулицям. Для відділу достатньо 10-12 кв. м площі, магазин може бути побільше - до 30 кв. м. У такому приміщенні можна забезпечити гарну викладку товару та організувати невеликий куточок для дегустації.
4
Продумайте дизайн бутика. Зазвичай такі магазини оформляють у шоколадно-кремових тонах, відповідних кольором основного продукту. Для викладки потрібні відкриті стелажі і засклені вітрини. Придбайте машину для варіння гарячого шоколаду - ви зможете проводити дегустації, до того ж смачний запах свіжоприготованого напою буде залучати покупців і служити додатковою рекламою.
5
Найміть персонал. Для роботи у відділі достатньо одного продавця в зміну. Проведіть навчання - продавщиці повинні добре розбиратися в асортименті бутика, допомагати покупцям у виборі, вміти формувати подарункові набори.
6
Забезпечте правильні умови для зберігання шоколаду. Цукерки ручної роботи повинні бути виставлені в холодильній вітрині. Плитковий, фігурний шоколад, набори асорті, а також вагові вироби зберігаються на стелажах при кімнатній температурі.
7
Слідкуйте, щоб ласощів не піддавалися температурних перепадів - від цього страждає зовнішній вигляд виробів. Термін зберігання цукерок ручної роботи не перевищує півроку. Залишки продукції списуйте - якщо в продаж потрапить прострочений шоколад, ваша репутація може серйозно постраждати. Врахуйте, що покупці бутиків чекають від продукції особливо високої якості - не варто обманювати їх сподівання.
8
Активно рекламувати свій бутик. Продумайте систему знижок постійним покупцям. Влаштовуйте дегустації, за велику покупку даруєте маленькі подарунки. Інформацію про бонуси та новинки вивішують в магазині і друкуйте на листівках для роздачі покупцям.