Як зв'язати хустку-павутинку.

Майстрині, яким під силу в'язання оренбурзьких хусток і шалей, створюють справжні шедеври, від яких важко відірвати погляд. Тонкий пухову хустку-павутинка - це не тільки головний убір, але й чудовий аксесуар, незабутній подарунок і навіть засіб від хвороб суглобів.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці.
Інструкція
1
В'язати павутинку непросто. Навіть у майстринь на в'язання такого хустки розміром 140х140 см може піти до двох тижнів. Кажуть, що справжня павутинка повинна легко проходити крізь обручку. Звичайно через колечко проходять найтонші хустки 120х120см, але чим тонше пов'язаний хустку, тим гірше він буде зберігати тепло. Для в'язання павутинки вам знадобиться козячий пух (пряжа) і спиці, мають на кінцях обмежувачі (№ 2-2,5). Вони необхідні для запобігання зісковзування зі спиці петель, так як вони під час в'язання будуть досить великими.
2
Щоб ажурна шаль-павутинка вийшла повітряної, вибирайте найтоншу пряжу, бажано ручного прядіння, хоча цілком підійде кід-мохер і ангорка. Практично всі хустки-павутинки в'яжуть хусткової в'язкою, при якій виворітні і лицьові ряди вив'язуються лицьовими петлями. Щоб не помилитися з щільністю в'язання павутинки, зв'яжіть для початку зразок. В'язати такий хустку потрібно пухко за допомогою товстих спиць.
3
Узорів для павутинки достатньо: «горошок», «косорядкі», «рибки», «червонкамі» і т.д. Цікаві схеми для в'язання хустки-павутинки можна знайти на будь-якому сайті з в'язання або на спеціалізованому форумі.
4
В'язання починайте з кромки. Наберіть 21 петлю. Перший ряд складається з п'яти лицьових петель, двох виворітних і наступних тринадцяти лицьових. Потім зробіть одну протяжку, збільшуючи ряд на одну петлю.
5
Починайте в'язати відповідно до обраної схеми, використовуючи протяжку в кожному другому ряду (на початку ряду). Ви повинні отримати похилу кромку. За схемою вив'язувати павутинку до тих пір, поки вона не складе рівно половину всього хустки.
6
Далі в'яжіть в зворотному напрямку, дзеркально відображаючи першу половину в'язки. При цьому на парних рядах не додавайте по петлі, а, навпаки, зменшуйте. Останній ряд петель закривайте прямо. Пов'язаний хустку акуратно виперіть без порошку (краще шампунем) і, не викручуючи, просушіть його.
Зверніть увагу
Хустки-павутинки відрізняються від інших оренбурзьких хусток тим, що їх природний колір завжди зберігається. Вони можуть бути сірими, білими або поєднувати в собі два цих кольору.
Корисна порада
Павутинки - це дуже ніжні на дотик тонкі хустки, що мають складний візерунок і найчастіше використовуються як прикраси. Такий хустку зможе прикрасити сукню будь-якого фасону. В'яжеться павутинка на в'язальної машинці або на спицях.
В техніці в'язання гачком можна створювати не тільки прості речі з щільного полотна, а й ажурні мережива, краса і легкість яких приваблює все більше рукодільниць, які мріють освоїти в'язання гачком. Про те, як зв'язати павутинку , що додає в'язання красивий ажурний ефект, і сполучає окремі дужки тасьми, ви дізнаєтеся з нашої статті.
Інструкція
1
Для того щоб з'єднати кілька рядів тасьми і створити округлий візерунок, зв'яжіть для початку 24 ряду тасьми, а потім пров'яжіть спочатку три, а потім чотири повітряні петлі.
2
Зробіть на гачку два накиду і підхопите гачком справа наліво дві сусідні дужки тасьми. Пров'яжіть стовпчик з двома накидами. Потім зв'яжіть три стовпчики з трьома накидами і один стовпчик з двома накидами під дужками тасьми.
3
Продовжіть в'язання павутинки з'єднувальним стовпчиком в четвертій повітряної петлі підйому павутинки. Потім зв'яжіть ще чотири повітряних петлі, під першу петлю зв'яжіть стовпчик з шістьма накидами, а потім зв'яжіть ще три повітряних петлі сполучною ланцюжка.
4
Переверніть в'язання і зв'яжіть під ланцюжок дужки стовпчик з шістьма накидами. Зв'яжіть ще три повітряних петлі дужки і продовжуйте в'язати тасьму з павутинкою за тим же принципом.
5
Точно так само ви можете пов'язати павутинку , в якій дужки тасьми з'єднуються стовпчиками. Зв'яжіть невелика кількість тасьми до початку павутинки, а потім зв'яжіть три повітряні петлі і п'ять повітряних петель для підйому павутинки.
6
Зробіть потрійний накид на гачок, заведіть його в дужку тасьми і пров'яжіть петлю і накид двічі. Зробіть ще два накиду і пров'яжіть в наступній дужці їх двічі.
7
Потім пров'яжіть дві петлі разом, що залишилися від пров'язування накидов, і починайте в'язання наступного стовпчика - зробіть чотири накиду і пров'яжіть два стовпчики під сусідні дужки тасьми. Виделочками з стовпчиків з'єднуються всі пари дужок тасьми. В іншому павутинка в'яжеться так само, як у попередньому описі.
8
дужки павутинки ви можете з'єднати між собою два елементи тасьми.