Як змінити швидкість читання дисків.

Іноді диск з важливою і потрібною інформацією не читається, або на ньому є тріщина, через яку небезпечно вставляти такий носій в дисковод . Можлива ситуація, коли привід для дисків працює дуже шумно, особливо заважає це при перегляді фільмів. У таких випадках краще рішення - змінити швидкість читання дисків, а саме - обмежити швидкість обертання шпинделя дисковода.
Інструкція
1
Скачайте програму для керування швидкістю обертання диска в дисководі. Запустіть будь-який браузер і введіть в адресному рядку наступний текст: http://www.cdslow.webhost.ru/cdslow/або http://www.cdspeed2000.com/download.html. Клацніть по посиланню на скачування інсталяційний файл або архіву для роботи без установки. Перша посилання веде на сайт автора вітчизняної утиліти CDSlow - безкоштовного інструменту для управління дисководами. За другою посиланням можна на 30 днів завантажити пробну версію однієї з програм пакету Nero.
2
При виборі враховуйте, що Nero надає більше можливостей з діагностики параметрів і можливостей вашого обладнання, володіє красивим інтерфейсом і широким діапазоном параметрів. Разом з тим, вона платна і більш складна у використанні. Російська утиліта поширюється без обмежень по терміну користування, не володіє додатковими функціями і повністю управляється з системної області екрана. І та, і інша програми цілком справляються зі своїм основним завданням - встановлює граничну швидкість читання дисків.
3
Установіть або зніміть програму з архіву. Двічі клацніть на файлі з розширенням exe, щоб запустити майстер установки, а потім відповідайте на питання - тобто натискайте кнопку «Далі» або Next. Якщо ви завантажили zip-архів, просто клацніть правою кнопкою миші на файлі, виберіть пункт «Витягнути» і вкажіть відповідну папку. Принципової різниці між цими варіантами немає. Просто для когось зручніше отримати ярлик на робочому столі для запуску програми, а комусь, навпаки, зручніше запускати утиліту в міру необхідності з папки на жорсткому диску або флешці.
4
Активуйте програму. Клацніть на ярлику робочого столу або на виконуваному файлі CDSlow в папці програми. У правому нижньому кутку екрану, біля годинника ви побачите стилізований значок диска. Наведіть курсор миші на цей значок і клацніть лівою кнопкою, щоб вивести меню і змінити швидкість читання дисків. Ви побачите рядок з назвою дисковода або дисководів вашого комп'ютера. Вище буде вказана поточна швидкість у вигляді «x48» або подібному.
5
Клацніть по цій написи, щоб змінити поточні налаштування і задати потрібну швидкість. Чим менше число ви вкажете, тим повільніше буде працювати дисковод. Через меню правої кнопки миші можна викликати вікно налаштувань і вибрати автоматичний запуск програми разом з Windows, а також інші параметри роботи.