Як намалювати зимову березу.

Самовар, валянки і, звичайно, береза - невід'ємні символи російської культури. Російські художники часто зверталися до цього сюжету і малювали зимову березу . Можна спробувати і самому намалювати знамените дерево, це не так складно, як здається на перший погляд.
Вам знадобиться
  • - фарби;
  • - кисті;
  • - аркуш паперу.
Інструкція
1
На зиму береза скидає листя, і її гілки на малюнку повинні бути оголеними і неодмінно чорного кольору, а сам стовбур при цьому - білим. Тому спочатку надайте фон майбутній картині - візьміть фарбу пензлем і зробіть ніжно-блакитний або світло-сірий сніг. Можете паралельно намалювати зимове сонце і морозні хмари - вони додадуть роботі особливий шик.
2
Промийте кисть, візьміть білу фарбу і з її допомогою намалюйте стовбур дерева. Почніть з основи і акуратно проведіть лінію до верхівки, потроху роблячи її тонше. Плавно закінчите цей елемент. Таким чином ви отримаєте нерівномірний по товщині ствол.
3
Візьміть чорну фарбу і намалюйте вертикальні лінії біля основи стовбура. Вони повинні щільно прилягати один до одного. Не захоплюйтеся довжиною - візьміть зовсім трохи в висоту, на відстані подумки спиляного пенька. Як і сам стовбур, направте смужки від основи дерева до його вершини.
4
Проставте горизонтальні лінії на стовбурі, настільки характерні для беріз. Не перестарайтеся - не варто їх перетворювати в чорну пляму, але і занадто тонкими вони бути не повинні. Розподіліть лінії в хаотичному порядку, що не дотримуйтеся суворого алгоритму їх розміщення. Чим вільніше вони будуть розташовуватися уздовж стовбура, тим природніше виявиться береза.
5
Перейдіть до гілок. Бажано взяти кисть хоча б на розмір тонше. Умочіть її в чорну фарбу і почніть з малювання нижніх гілок, поступово перебирайтеся до верхівки дерева. Лінію ведіть від ствола: спочатку трохи вгору, але потім закруглите її вниз і продовжуйте спускатися далі. Якщо за задумом автора береза молода, то не варто робити гілки сильно звисаючими - можна і зовсім їх направити до неба. Але якщо дерево старе, то їх необхідно вести їх мало не дощенту, хоча тут все залежить від ідеї малюнка.
6
Дочекайтеся, поки береза підсохне, а потім візьміть пензлем фарбу, відповідну кольором снігу, і злегка «припорошити» її - поставте точки на гілках, а також намалюйте невеликий замет біля основи дерева.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ReI2K7TSaUA