Як навчитися кататися на ковзанах заднім ходом.

Катання на ковзанах - це тренування для всіх м'язів, так як в балансуванні бере участь тіло цілком, а не тільки ноги. А також каток - прекрасна можливість активно відпочити і познайомитися з кимось, як би ненароком зіткнувшись. Особливо висока вірогідність зіткнення при їзді назад. Але щоб "наїзд" стався неконтрольовано і без неприємних наслідків, бажано спочатку навчитися рухатися заднім ходом.

Вам знадобиться

- ковзани; - можливість відправитися на каток.

Інструкція
1
Приступайте до розучування руху назад тільки після того, як добре освоїте правильну їзду вперед. Ковзани ставте під кутом один до одного і відштовхуйтеся внутрішнім ребром леза. Ви повинні добре відчути цю техніку.
2
Починайте вчитися кататися заднім ходом близько огорожі. Поставте стопи паралельно і відштовхніться від опори у напрямку назад. При їзді трохи згинайте ноги і нахиляйтеся вперед. На цьому етапі ваше завдання навчитися утримувати рівновагу.
3
Попросіть когось, хто добре катається, провезти вас "на буксирі", щоб краще відчути правильне положення тіла.
4
Потім пробуйте ставити одну ногу трохи вперед і повернути шкарпетки всередину, приблизно під 45 градусів один до одного. Злегка відштовхуйтеся тією ногою, яка попереду, і переносите вагу тіла на іншу ногу, одночасно відводячи поштовхову назад трохи по дузі.
5
Тепер повторіть те саме з поштовхом другою ногою. Ковзани від льоду майже не відривайте. Рухайтеся на напівзігнутих ногах. Якщо є можливість, знову задійте буксир.
6
Відчуйте балансування тіла. Вага потрібно переносити з поштовхової на опорну ногу, але при цьому не сильно відхилятися в сторони, а весь час прагнути в рівноважну точку посередині. Ноги рухаються як би по зовнішньому контуру косички. Так ви будете їхати по прямій.
7
Після того, як освоїте попередні етапи, спробуйте зробити перебіжку назад - це рух заднім ходом по колу. При цьому поштовхова нога у вас буде весь час одна, та, яка на зовнішній стороні кола. Друга нога, усередині кола - опорна.
8
Починайте котитися на ковзанах заднім ходом, як по прямій. Але поштовхової ногою робіть крок за опорну, у напрямку до центру кола. В цей же час переносите центр ваги на іншу ногу, роблячи нею крок у коло і назад. І так далі. Якщо ви будете відштовхуватися правою ногою, то рух вийде за годинниковою стрілкою. Якщо толчковая ліва - проти ходу годинника.
9
Самостійну їзду заднім ходом краще освоювати в час, коли народу на ковзанці не багато. Під час руху обов'язково озирайтеся, щоб вчасно зупинитися, якщо це буде потрібно.