Як обчислити дату Пасхи.

Час святкування Великодня було визначено церквою ще в 3-му столітті. Чіткої, прив'язаної до одного і того ж дня дати немає, оскільки невідомо точно, яким саме календарем користувалися іудеї, описуючи дні Смерті і Воскресіння Ісуса Христа. Тому початок Пасхи вираховують, використовуючи поєднання сонячного і місячного циклів. Причому, дати святкування у католиків, православних християн та іудеїв не збігаються. Крім того, православна Пасха настає завжди після єврейської.
Інструкція
1
У Росії 19-му і на початку 20 століття, коли релігія значною мірою визначала життя суспільства, навіть неписьменні селяни могли без зусиль визначити дату Пасхи. Але надходили вони просто: відраховували 48 днів від початку Великого Посту, який дотримували практично все. Зараз же користуються тільки числовими даними.
2
Виходячи з прив'язки дати Великодня до днів весняного рівнодення і повного місяця, для її точного визначення ви повинні спочатку визначити день весняного рівнодення. Потім вираховує, коли після нього настає повний місяць. А свято Великодня відзначається в неділю, наступне за повним місяцем. Вченими визначено, що найбільш рання дата Пасхи - 22 березня і найпізніша - 25 квітня по юліанським календарем, що відповідає у нас, за григоріанським календарем, періоду з 4 квітня до 8 травня.
3
Оскільки система розрахунків дати Великодня досить складна і вимагає спеціальних знань, ви можете користуватися пасхалії - вже готовими спеціальними таблицями, які складені православною церквою. Їх легко знайти як в будь-якому храмі, так і в інтернеті.
4
Для визначення дати Пасхи в домашніх умовах прийнято користуватися найбільш простою системою, запропонованою німецьким математиком Гауссом ще в 19 столітті. Щоб справити правильний розрахунок Пасхи, вам необхідно визначити значення декількох математичних величин. Позначимо їх для наочності буквами А, Б, В, Г, Д і спробуємо вирахувати шукану дату на 2012 рік. Вважайте і записуйте:
5
А дорівнює залишку від ділення року на число 19 (2012: 19 = [17])
6
Б дорівнює залишку від ділення року на число 4 (2012: 4 = [0])
7
В дорівнює залишку від ділення року на число 7 (2012: 7 = [3])
8
Г дорівнює залишку від ділення на число 30 вираження 19А + 15 ((19х17 + 15)/30 = [8])
9
Д дорівнює залишку від ділення на число 7 вираження 2Б + 4В + 6Г + 6 ((2х0 + 4х3 + 6х8 + 6)/7 = [3]
10
Вам для розрахунку потрібні значення Г і Д. Якщо сума Г + Д менше числа 9, то Великдень святкуватимемо в березні (за старим стилем). Саме ця дата вираховується як сума 22 + Г + Д.
11
Якщо ж сума Г + Д більше числа 9, то Пасха відзначається в квітні (розрахунок за старим стилем). У цьому випадку розрахунок дати наступний: Г + Д-9.
12
Отже, розраховуйте дату Пасхи для 2012 року: 8 + 3-9 = 2, тобто 2 квітня по старому стилю, або 15 квітня за новим (2 + 13).
13
Цей розрахунок універсальний, і тільки в 2101 буде дещо змінений: різниця між стилями, старим і новим (юліанським і грегоріанському календарями), становитиме не 13 днів, як зараз, а 14.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZcIMO0eXrr4
Причина розбіжності свят, що випадають з великоднього циклу, пояснюється відмінностями календарів. За григоріанським стилем, крім католиків, живуть східні помісні церкви, а юліанським стилем вірні парафіяни Руській, Єрусалимської і Грузинської церков. Найбільші труднощі пов'язані з визначенням дат свят Великодня , Вознесіння, Духова дня. За розрахунками вчених найбільш вірогідною датою Розп'яття є 7 квітня 30 г.
Інструкція
1
Ви можете обчислити День Великодня , який припадає на будь-який рік минулий або майбутній. Загальне правило розрахунку дати Великодня : Великдень святкують у першу неділю, що настало після весняного повного місяця. У свою чергу, весняним повним місяцем вважається перший повний місяць, яке настало після дня весняного рівнодення. Якщо пасхальне повний місяць випало на неділю, то Великдень святкують в наступну неділю. Значить, спочатку визначте день весняного рівнодення, потім визначте найближчий день повного місяця, що настає за днем весняного рівнодення, а вдень Великодня буде неділю, наступне за днем повного місяця. Виходячи з цього простого правила, самим пізнім числом, на яке випаде Пасха, виявиться 25 квітня 2038. А найбільш раннім числом є 22 березня 2285.
2
Другий спосіб визначення дати Великодня є покроковою інструкцією до виконання простих арифметичних обчислень. Перше, знайдіть залишок від ділення числового значення року на 19. Друге, знайдіть залишок від ділення числового значення року на 4.
3
Знайдіть залишок від ділення числового значення року на 7. Далі 19 помножте на перший залишок, потім отриманий результат розділіть на 30, знайдіть остаток.Теперь 2 помножте на другий залишок, 4 помножте на третій залишок, 6 помножте на четвертий залишок , всі результати складіть разом і до суми додайте 6. Отриманий результат розділіть на 7, знайдіть залишок.
4
Якщо сума четвертого залишку і п'ятого залишку менше 9, то Пасха припадає на місяць березень, а її дату визначте так: складіть четвертий залишок, п'ятий залишок і 22. Якщо сума четвертого залишку і п'ятого залишку більше 9, то Пасха припадає на квітень, а її дату визначте так: складіть четвертий залишок і п'ятий залишок, а від отриманого результату відніміть 9. Алгоритм універсальний, але через 90 років зазнає деяких змін, адже з першого січня 2101 збільшиться різниця між старим і новим стилями, тоді вона буде становити 14 діб.