Як налаштувати маршрутизацію.

Якщо вам потрібно налаштувати служби маршрутизації та віддаленого доступу в Windows Server 2003 самостійно, ви цілком можете це сделать.Такая настройка потрібна для того, щоб користувачі, які пройшли перевірку, могли отримати дозвіл на віддалене підключення до всіх внутрішніх ресурсів мережі .Під час установки системи Windows Server 2003 настройки маршрутизації встановлюються автоматично. Але бувають ситуації, коли цей сервіс відключається, і вам потрібно знову налаштувати маршрутизацію . Це можна зробити самостійно. Процес досить тривалий і вимагає уваги, але, при дотриманні даних інструкцій ви цілком можете це зробити самі.
Вам знадобиться
  • - доступ до сервера
Інструкція
1
Почніть установку з кнопки «Пуск» і виберіть «Адміністрування» і «Маршрутизація».
2
З лівого боку на панелі консолі виберіть потрібний сервер (він повинен відповідати локальному імені сервера). Якщо ви бачите в правому нижньому кутку значок - червону стрілку, це означає, що маршрутизація відключена. Переходьте до наступного кроку.
3
Правою кнопкою миші клікніть ім'я сервера та виберіть "Налаштувати і включити маршрутизацію ».
4
Запустіть Майстер настройки сервера маршрутизації, натисніть Next.
5
Клацніть на «Віддалений доступ» і потім натисніть кнопку Next.
6
Залежно від завдання сервера виберіть або VPN або Модем.
7
У вікні «З'єднання по VPN» виберіть необхідний мережевий інтерфейс підключення та натисніть «Next».
8
У вікні «Призначення IP-адрес» виберіть потрібний варіант і натисніть Next.
9
Наступним відкриється вікно «Призначення діапазонів IP-адрес». Натисніть «Створити», введіть потрібні відомості, натисніть ОК і Next.
10
Програма може запропонувати вам змінити настройки за замовчуванням - не робіть цього. Натисніть Next.
11
Натисніть «Готово», служба маршрутизації підключена.
Зверніть увагу
Після того, як ви налаштуєте сервер на прийом підключень через модем, вам буде необхідно налаштувати також і підключення клієнта віддаленого доступу на машині клієнта.
Корисна порада
Не міняйте параметр «Ні, використовувати маршрутизацію та віддалений доступ для перевірки справжності запитів на підключення».
При створенні локальних мереж і установці мережевого обладнання необхідно належним чином налаштувати параметри роботи комп'ютера. Іноді потрібно самостійно виконати настройку маршрутизації, щоб виправити помилки в роботі мережевого адаптера.
Вам знадобиться
  • - Командна консоль Windows.
Інструкція
1
У випадку з операційною системою Windows XP існує кілька методів настройки маршрутизації. Якщо ваш комп'ютер не виконує функції сервера, а лише є клієнтом мережі, то для конфігурування маршрутів можна не використовувати додаткові програми. Спочатку вкажіть адреси DNS-серверів і задайте основний шлюз для мережевого адаптера.
2
Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть в підменю «Мережеві підключення». У розгорнулося вікні виберіть пункт «Показати всі підключення». Відкрийте властивості потрібного мережного адаптера і виділіть пункт «Протокол інтернету TCP/IP». Натисніть кнопку «Властивості».
3
Після відкриття нового меню заповніть поля «Основний шлюз» і «DNS-сервер». Якщо вам необхідно використовувати два сервера, то заповніть поле «Альтернативний DNS-сервер». Натисніть кнопку «Застосувати» і дочекайтеся установки нових параметрів для мережевого адаптера.
4
Якщо вам потрібно задати кілька додаткових маршрутів для певної мережевої карти, то скористайтеся командним рядком Windows. Відкрийте меню «Пуск» і натисніть кнопку «Виконати». Введіть команду cmd і натисніть клавішу Enter.
5
Виконайте очистку існуючих списків маршрутизації. Введіть команду route -f і натисніть клавішу Enter. Перезавантажте комп'ютер і знову відкрийте командний консоль.
6
Введіть команду route -p add IP1 IP1. В даному випадку IP1 - адреса пристрою, до якого прокладається маршрут, а IP2 - адреса вашого шлюзу. Повторне введення команди route -p add із зазначенням іншого значення IP2 призведе до прокладання нового маршруту. Стара таблиця маршрутизації при цьому не буде очищена. Для перезавантаження таблиці маршрутизації повторно введіть команду route -f.