Як збільшити аргументи функції "якщо" в Excel.

Призначення логічної функції «якщо» в табличному редакторі Microsoft Office Excel полягає в перевірці істинності переданого їй виразу. Залежно від результату цієї перевірки функція повертає одне з двох переданих їй для цього значний. Кожен з трьох параметрів - умова і два повертаних результату - теж можуть бути функціями порівняння, що дозволяє порівнювати будь-яку кількість аргументів.
Вам знадобиться
  • Базові навички роботи з функціями Excel.
Інструкція
1
Використовуйте логічні оператор «і» щоб збільшити кількість порівнюваних з використанням функції «якщо» аргументів. Він дозволить задіяти більше операцій порівняння в тих випадках, коли необхідним є істинність всіх перерахованих в аргументах операцій порівняння. Наприклад, якщо ця функція повинна повернути одиницю за умови, що значення в комірці A1 більше значення в комірці A5, а значення B1 збігається зі значенням B3, то функцію «якщо» можна записати так: ЯКЩО (І (A1> A5; B1 = B3 ); 1; 2). Кількість аргументів функції «і» не може бути більше 30, але кожен з них сам може містити функцію «і», тому у вас є можливість скласти матрьошку з функцій будь-якого розумного рівня вкладеності.
2
Іноді замість умови необхідного потрібно перевірити умову достатнє. В таких випадках замість функції «і» розширюйте кількість аргументів з використанням функції «або». Скажімо, потрібно, щоб функція «якщо» повертала одиницю, коли небудь значення в комірці A1 більше значення в комірці A5, або значення B1 збігається зі значенням B3, або значення A4 є негативним числом. Якщо не дотримано ні одна з умов, то функція повинна повернути нуль. Таку конструкцію з трьох порівнюваних і двох повертаних аргументів функції «якщо» можна записати так: ЯКЩО (АБО (A1> A5; B1 = B3; A4
3
Комбінуйте функції «і», «або» і «якщо» на різних рівнях вкладеності, щоб одержати оптимальний алгоритм порівняння потрібної кількості аргументів. Наприклад: ЯКЩО (АБО (A1> A5; ЕСЛИ (И (A7> A5; B1
4
Використовуйте другий і третій аргументи функції «якщо» (повернені значення) для збільшення кількості порівнюваних параметрів. Кожен з них може містити по сім рівнів вкладення з функціями «і», «або» і «якщо». При цьому не забувайте, що закладаються вами в другій аргумент операції порівняння перевірятимуться тільки в тому випадку, якщо операція порівняння в першому аргументі «якщо» поверне значення «істина». В іншому випадку перевірятися будуть функції, що записуються на позицію третього аргументу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CoabdQB4r0k