Як визначити, Яка відеокарта встановлена.

Якщо раніше в системних вимогах до відеогри вказувалося тільки кількість пам'яті, яким повинна володіти відеокарта , то зараз пишеться серія відеоплат, з якими гра сумісна. Тому перш ніж купувати відеогру, варто переконатися в її сумісності з вашою моделлю графічного адаптера.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - додаток AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Дізнатися, яка відеокарта встановлена на ПК, можна кількома способами. Перший з них - за допомогою стандартних засобів операційної системи. Натисніть правою кнопкою мишки по порожньому ділянці робочого столу. З'явиться контекстне меню. Якщо у вас Windows XP, в контекстному меню клікніть по «Властивості». Якщо вашої ОС є Windows 7, виберіть «Дозвіл екрану». У вікні, клацніть по «Додаткові параметри». Відкриється вікно, в якому ви можете переглянути інформацію про назву моделі встановленої відеокарти і основні характеристики.
2
Також можна використовувати такий системний спосіб. Натисніть «Пуск». Виберіть "Всі програми", потім - "Стандартні". У стандартних програмах виберіть командний рядок. У командному рядку введіть dxdiag. Натисніть Enter. У вікні, перейдіть у вкладку «Екран». У лівому верхньому куті є розділ «Пристрій». Там ви можете подивитися інформацію про встановлену моделі відеокарти.
3
Якщо ви крім моделі хочете дізнатися ще і докладні характеристики вашої відеокарти, то для цих цілей потрібно скористатися додатковою програмою. Скачайте з інтернету додаток AIDA64 Extreme Edition. Встановіть цю програму на жорсткий диск комп'ютера. Перезавантажте комп'ютер.
4
Запустіть AIDA64. Після сканування системи ви опинитеся в основному меню програми. У правому вікні оберіть "Відображення». Потім у списку пристроїв виберіть «Графічний процесор». З'явиться детальна інформація про встановлену відеокарту. Назва моделі написано в самому верху, в розділі «Властивості графічного процесора».
5
Крім основних відомостей ви можете переглянути повну інформацію про характеристику відеокарти: дізнатися тип шини пам'яті, частоту процесора і пам'яті, пропускну здатність і багато інших параметрів. Знизу вікна є посилання на сайт розробника, оновлення BIOS відеокарти і драйверів.