Як розібрати об'єктив Nikon.

У цифровому фотоапараті об'єктив - це складна оптико-механічна система, яка поєднує елементи механіки та оптики. Однак, на жаль, саме об'єктив найчастіше схильний до ризику виходу з ладу. Зважаючи на це власнику фотоапарата Nikon потрібно вміти його розібрати, щоб усунути несправність і повернути фотокамері працездатність.
Вам знадобиться
  • - об'єктив Nikon;
  • - викрутка;
  • - сервіс мануали;
  • - фото-груша;
  • - пінцет;
  • - папір;
  • - паяльник;
  • - маркер.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до ремонту об'єктива, обзаведіться хорошим інструментом. Якісний інструмент - це гарантія успішної роботи. Ризикувати, використовуючи неякісний інструмент, не варто, оскільки гвинти в об'єктиві мають маленькі шліци, тому, використовуючи непрофесійний інструмент, можна зірвати різьбу.
2
При ремонті об'єктива використовуйте сервіс мануали. Всі маніпуляції виконуйте на рівній поверхні: для цього розстеліть на столі аркуш паперу (так зменшиться ризик втратити якусь деталь).
3
Розберіть передню частину об'єктива: акуратно викруткою подденьте самоклейну декоративну наклейку (на передній лінзі) і зніміть її. Під цією наліпкою розташовано три гвинта. Помітьте положення лінзи (це необхідно для зворотного установки цього елемента) і відверніть гвинти, а потім зніміть лінзу.
4
Після цього відкрутіть ще три гвинти циліндрів і видаліть їх. Слідом за цим зніміть з циліндрів зуму гумове кільце, виверніть три гвинти з підшипниками і зніміть кільця зуму. Потім переверніть об'єктив і почніть розбирати його задню частину.
5
Спочатку зніміть захисне пластмасове кільце. Всередині цього кільця розташовані засувки, відтягнути які можна, просто просунувши палець в отвір в положенні максимального фокусної відстані.
6
Якщо зум заклинений, то операцію проробити можна після зняття байонета. Для цього на байонетною частини відкрутіть два гвинти, які фіксують контактну пластину і зніміть її. Потім відкрутите гвинти корпусу та зніміть їх.
7
Витягніть з роз'ємів все шлейфи, після чого зніміть захисний циліндр і кільце наводки. Слідом за цим відкрутите шість гвинтів пластмасового кріпильного кільця, зніміть його і витягніть блок масштабування.
8
Збірку виконуйте в зворотній послідовності.
Зверніть увагу
Не розбирайте об'єктив на вазі!
Корисна порада
При розбиранні об'єктива можуть заламувати шлейфи, тому будьте обережні.