Як знайти дитячого масажиста.

Пошук масажиста для дитини зазвичай обертається деякими труднощами. З одного боку масаж - прекрасна оздоровча і зміцнююча процедура, часто призначувана в цілях профілактики абсолютно здоровим дітям. А нерідко масаж необхідний в лікувальних цілях і допомагає уникнути прийому таблеток або навіть операції. З іншого боку, є небезпека попастися в руки «напівпрофесіонали», випадковій людині, що закінчив короткі недержавні курси і не має достатньої освіти. Такий масажист може тільки нашкодити дитині.
Інструкція
1
Дізнайтеся про фахівців, які працюють в державній чи приватній клініці, де спостерігається ваша дитина. Можливо, є сенс пошукати фахівця на стороні. Розпитайте знайомих, може бути, вони володіють потрібною інформацією і підкажуть хорошого масажиста.
2
Ознайомтеся з відгуками про дитячі масажисти в інтернеті, відвідайте спеціалізовані сайти для батьків, часто вони містять безліч відгуків та контакти потрібних для дітлахів фахівців.
3
Зверніть пильну увагу на освіту масажиста. Як мінімум, він повинен мати спеціальну середню медичну освіту та свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації «Медичний масаж в педіатрії».
4
Однак освіта - це ще не все. Краще, якщо фахівець має значний досвід. Це і є причиною популярності масажиста і хороших відгуків про нього. Зовсім не важливо, якої статі масажист. Часто мами віддають перевагу жінкам, але дитячі масажисти-чоловіки теж зустрічаються нерідко, головне, щоб він відповідав іншим вимогам.
5
Хороший масажист обов'язково проведе попередній огляд дитини, вивчить його медичну карту, адже для проведення масажу існують певні протипоказання. Часто одні захворювання вимагають даної процедури, а інші її виключають. Тому грамотний фахівець в першу чергу думає про здоров'я маленького пацієнта, а не женеться за грошима.
6
Іноді масажист не може знайти психологічний контакт з конкретною дитиною, який напружується, вередує, плаче протягом всієї процедури. Якщо це повторюється, знайдіть іншого фахівця, масаж не повинен принести психологічну травму.
7
І звичайно придивіться до зовнішнього вигляду масажиста, він повинен мати медичний халат (навіть якщо процедура проводиться вдома), чисті руки з короткими нігтями, бути охайним в цілому.