Як зберегти здоров'я школяра.

Перевтома і проблеми зі здоров'ям , на жаль, вже не рідкість серед сучасних школярів. Виною тому надмірні навантаження і стрес. Батьки повинні правильно організувати життя своєї дитини, щоб зберегти його фізичне і психологічне здоров'я.
Інструкція
1
Розробіть чіткий розпорядок дня і намагайтеся його дотримуватися. Режим дня дисциплінує і допомагає грамотно розподілити час на працю і відпочинок. Дитина повинна вчасно лягати спати, хороший повноцінний сон відновить сили школяра.
2
Слідкуйте за харчуванням дитини. Їжа повинна бути смачною, повноцінної і багатою вітамінами і мікроелементами. Кожен день в дитячому меню повинні бути присутніми фрукти та овочі, а вживання риби забезпечить організм фосфором і допоможе головному мозку краще функціонувати. Готуйте свіжу їжу самостійно, уникайте надмірного вживання напівфабрикатів, здобної випічки, солодких газованих напоїв і фаст-фуду. Підтримайте дитячий організм комплексом вітамінів, тільки попередньо проконсультуйтеся з лікарем. Доктор після огляду підбере препарат, який необхідний саме вашій дитині.
3
Не вимагайте багато від школяра. Постійний страх покарання за погані оцінки може спровокувати стрес у дитини. Хваліть його за всі досягнення і допомагайте розібратися в складних завданнях. Пояснюйте складну тему, показуйте наочно, але не робіть домашнє завдання за дитину. Придумайте заохочення за добре написану контрольну роботу, тим самим ви будете стимулювати учня до нових досягнень. Якщо дитина захоплюється певним предметом, купіть йому додаткову літературу по темі, що, сходіть в музей або подивіться пізнавальний документальний фільм.
4
Рух - це життя, тому стежте за тим, щоб ваш школяр вів активний спосіб життя. Обмежте час, який він проводить за комп'ютерними іграми і перед екраном телевізора. Запишіть дитину в спортивну секцію, ходите всією сім'єю на ковзанку або катайтеся на велосипедах. Помірна фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі насичують мозок киснем, зміцнюють організм і поліпшують настрій.
5
Правильно організуйте робоче місце для виконання домашніх завдань. Можна придбати звичайний письмовий стіл, але з часом школяр попросить вас подарувати йому комп'ютер. Тому відразу купите в дитячу зручний комп'ютерний стіл і стілець з регулюється спинкою. Забезпечте гарне освітлення в кімнаті. Виберіть настільну лампу з функцією регулювання світла. Місце для навчання повинно бути обладнане достатньою кількістю полиць і ящиків для зберігання всіх шкільного приладдя.
На жаль, надмірна інтенсифікація навчального процесу, невідповідність шкільних програм віковим і функціональним особливостям дітей, недотримання дітьми елементарних гігієнічних вимог сприяють розвитку у школярів типових «шкільних» захворювань, таких як ГРЗ, вітрянка, педикульоз, сколіоз, короткозорість. Завдання дорослого - допомогти малюкові обійти підводні камені освіти.
Інструкція
1
Повноцінний нічний сон корисний і дорослим, однак дітям він просто необхідний. Ваша дитина повинна спати не менше дев'яти годин. Саме міцний сон допоможе зробити імунітет стійким до вірусів і мікробів. Діти з дефіцитом сну хворіють частіше. Що цікаво, зазвичай дефіцит сну спостерігається не через те, що малюк багато часу проводить над книгами, а через телевізора і комп'ютера, які стоять у нього в спальні.
2
Всі діти люблять їсти солодощі, чіпси і пити кока-колу, однак якщо ви хочете, щоб дитина уникнув проблем зі здоров'ям в школі, йому потрібно забезпечити повноцінне триразове харчування. Не дозволяйте дитині відкрутитися від сніданку. Багато людей не можуть з ранку щільно поїсти, проте легкий сніданок необхідний.
3
Привчіть дитину до елементарних норм гігієни. Необхідно, щоб він самостійно мив руки перед прийомом їжі, після прогулянки, після відвідування туалету, споліскував ніс і рот водою. Також ви можете забезпечити дитину вологими серветками або антибактеріальним гелем, щоб він міг скористатися ними в будь-який час.
4
Всі знають, що заняття фізкультурою корисні для здоров'я, проте мало хто виконує щоденні вправи. Привчіть дитину не пропускати уроки фізкультури, робити зарядку. Можете показати синові або дочці хороший приклад і зробити зарядку разом. Це буде корисно як вам, так і вашій дитині.
5
Малюки знають, що сутулитися не можна, однак, коли мати не стежить, швидко забувають про те, що спину треба тримати рівно. Поставте дитині нагадування на мобільному телефоні, яке буде спрацьовувати щопівгодини, а школяр згадуватиме, що треба випрямитися.
6
Слідкуйте за тим, щоб дитина вчасно проходив всіх лікарів, не пропускаючи медоглядів. Виховуйте його в дусі поваги і любові до свого тіла, до свого здоров'я, подаючи дитині в цьому позитивний приклад.