Як кріпити дюбель для гіпсокартону. Як повісити килим на гіпсокартон.

Гіпсокартонна стіна відрізняється від звичайної, і для закріплення на ній полиць або шафок необхідно використовувати спеціальні дюбелі. Дуже багато залежить від того, яким є вага що закріплюється елемента, неправильний розрахунок може привести до того, що навісну шафу впаде, вирвавши шматок гіпсокартонної стіни.
Вам знадобиться
  • - саморіз;
  • - дюбель-саморіз;
  • - дюбель-метелик;
  • - пружинний дюбель;
  • - викрутка ;
  • - шуруповерт;
  • - дриль.
Інструкція
1
Для того щоб закріпити легку фоторамку або поличку з фанери вкрутите звичайний саморіз за допомогою шуруповерта.
2
Якщо вам потрібно повісити на гіпсокартон не надто важкий предмет, приготуйте дюбель-саморізи . Скористайтеся звичайним шуруповертом або викруткою і закрутіть цей саморіз в наміченому місці, як правило, він легко вкручується в аркуші будь-якої товщини. Однак, якщо товщина аркушів понад 15 мм, попередньо просвердлите отвір. Різна довжина дюбель-саморізів, представлена в магазинах дозволяє підібрати такий розмір, щоб він не виступав із зворотного боку аркуша.
3
Щоб отримати більш надійне кріплення в гіпсокартонної стіні, купите в будівельному магазині дюбель-метелика. На звороті аркуша він при закручуванні розкриється і утворює упор. Спочатку просвердлите отвір в стіні такого ж діаметру, як дюбель.
4
Вставте метелика, але не до кінця, залиште пару міліметрів, щоб мати можливість утримувати дюбель пассатижами або плоскогубцями. Поступово закручуйте гвинт (якщо користуйтеся шуруповертом, включите найменші оберти).
5
Дочекайтеся моменту, коли «метелик» почне розкривати крила, і втисніть дюбель до кінця в отвір, прибравши пассатижи (проворачиваться він вже не буде). Далі акуратно закручуйте гвинт і, коли вже він зовсім перестане прокручуватися, зробіть ще кілька оборотів.
6
Для того щоб повісити важку люстру на гіпсокартонна стеля, використовуйте складаний пружинний дюбель. Просвердлите отвір в гіпсокартонної конструкції (діаметр вказаний в інструкції до кріплення), затисніть рукою складні крила дюбеля і просуньте його всередину отвору.
7
Коли крила дійдуть до порожнечі із зворотного боку аркуша, завдяки пружинному механізму вони розкриються і надійно зафіксують кріплення. Закрутіть гвинт до необхідного положення за допомогою викрутки або шуруповерта.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0G33dkVI_oc