Як відкрити виробництво шоколаду.

Сучасні споживачі високо цінують натуральні продукти, ізготовленнние за унікальними технологіями. Якщо у вас є незвичайний рецепт шоколаду і бажання виготовляти солодку продукцію, відкриття власного виробництва стане ще й чудовою можливістю заробити. Відмінність шоколаду ручної робіт від промислових батончиків буде очевидним для покупців, що дозволить швидко окупити витрати і створити свою унікальну марку.
Вам знадобиться
 • - реєстраційні документи;
 • - сертифікат Росспоживнагляду;
 • - ліцензія на виробництво;
 • - система вентиляції;
 • - холодильник ;
 • - меблі;
 • - обладнання для виробництва шоколаду;
 • - персонал;
 • - реклама;
 • - упаковка.
Інструкція
1
Зареєструйте своє підприємство в податковій службі. Отримайте сертифікат відповідності на виготовлення харчової продукції в Росспоживнагляді. Потрібно буде утвердтіть проект цеху та його санітарні умови. Після отримання висновку складіть технологічну інструкцію для виробництва та асортимент продукції для узгодження з Росспоживнаглядом.
2
Після схвалення переліку продукції зверніться в акредитовану лабораторію для дослідження всіх зразків сировини та отримання ліцензії на виробництво. З цією ж організацією укладіть договір про проведення інспекційних перевірок.
3
Обладнайте помешкання. Температура повітря повинна бути не менше 18-21оС. Придбайте кондиціонер, здатний підтримувати вологість на рівні 75%. Розрахунок схеми установки витяжок і вентиляції краще довірити професіоналам, які також допоможуть зробити вибір серед великої пропозиції обладнання.
4
Придбайте обладнання для виробництва шоколаду. Для бізнесу навіть в малих обсягах будуть потрібні столи, холодильник, мікрохвильова піч, форми і посуд для готових продуктів, міксер, блендер.
5
Для великого обсягу виробництва потрібні спеціальні млини (подрібнюють і змішують інгредієнти), конш-машини (перемішують підігріту шоколадну масу), жіротопочний котел (розтоплює какао-масло), Темперуючі машини, холодильний тунель (дуже швидко охолоджує вироби). Додатково можна придбати термостати і конвеєрні стрічки для переміщення продукції.
6
Наберіть штат для виробництва. Пам'ятайте, що у всіх працівників повинні бути санітарні книжки. Не забудьте підписати договір про нерозголошення рецептури і подробиць виробництва.
7
Зробіть рекламу своєму підприємству. Це допоможе вам знайти ринки збуту, якщо ви не плануєте відкриття власного магазину. Задумайтесь про створення сайту своєї компанії. З його допомогою ви не тільки створите собі рекламу, але й зможете продавати шоколад.
8
Розробіть упаковку для продукції. Краще скористатися послугами дизайнера і фахівця з реклами. Упаковка повинна показувати, що ваш товар унікальний.
Зверніть увагу
Обладнання для виробництва шоколаду дуже дороге і може бути недоступним для початківця бізнесмена. Проте не потрібно забувати про швидкої окупності такого виробництва. Спробуйте взяти кредит на купівлю обладнання, залучіть інвесторів або скористайтеся послугами франчайзингу (робота під керівництвом великої торговельної марки).
Корисна порада
Перед відкриттям підприємства пройдіть навчання на курсах шоколатьє. Це допоможе вам зорієнтуватися в сучасному виробництві шоколаду та обладнання.
Які тільки батончики не намагаються робити в домашніх умовах. З легкістю можна знайти рецепт батончика "Мюслі", "Баунті" та інших. Так чому б не спробувати приготувати вдома "Снікерс", тільки повкуснее, ніж з магазину? Давайте спробуємо.
Вам знадобиться
  • шоколад (білий або темний
  • який душі ближче) - 1 плитка;
  • арахіс або мигдаль - 200 г;
  • кокосова стружка - 150 г;
  • варена згущене молоко - 1 банка;
  • вершки - 200 г;
  • вершкове масло - 40 г;
  • цукор - 0,5 склянки.
Інструкція
1
Візьміть вершки, цукор і вершкове масло, змішайте все в каструлі і поставте на невеликий вогонь. Цю суміш варіть, постійно перемішуючи, до повного розчинення цукру та олії. Зніміть з вогню і дайте трохи охолонути.
2
Поки суміш охолоджується, візьміть згущене молоко, перекладіть її в глибоку тарілку, додайте горіхи і ретельно перемішайте. Отриману масу розподіліть рівним шаром товщиною 1,5-2 см на плоскій рівній тарілці або деку і відправте в морозилку години на три.
3
У злегка остигнула вершкову суміш висипте кокосову стружку, ретельно перемішайте і приберіть в морозилку на 2-3 години.
4
Дістаньте суміш з згущеного молока з горіхами з морозилки, наріжте акуратними смужками на бажану довжину і ширину батончиків. Знову приберіть в морозилку на дві години.
5
Дістаньте вершкову суміш з кокосовою стружкою і виконайте з нею ті ж маніпуляції, які описані в попередньому пункті, також приберіть в морозилку години на два.
6
Після того як обидві маси застигли, візьміть батончик з однієї маси і батончик з іншої, прикладіть їх одне до одного попарно. Акуратно викладіть їх на тарілку, попередньо злегка стиснувши по всій довжині так, щоб скибочки злиплися між собою.
7
Приготуйте глазур: поламайте шоколад на часточки, покладіть в тарілку і поставте на пару хвилин в мікрохвильовку. Якщо немає мікрохвильової печі, можна розтопити шоколад на водяній бані. Для цього візьміть дві каструлі, різні за діаметром, так щоб одну можна було покласти в іншу. У велику каструлю наберіть воду і поставте в неї каструлю з меншим діаметром, в яку покладіть часточки шоколаду. В розтоплений шоколад додайте рослинне масло і ретельно перемішайте.
8
Беріть батончики і умочуйте їх в шоколад, викладаючи після цього на тарілку. Коли шоколад застигне, батончики готові до вживання.