Як виявити віруси в комп'ютері.

Переглядаючи інтернет-сторінки, користувач ризикує. Його ПК може бути інфікована різними вірусами, тому краще завчасно подумати про захист і періодично перевіряти комп'ютер.
Інструкція
1
Для захисту від вірусів і шкідливого ПЗ існують програми, поширювані через мережу або спеціалізовані точки продажу. Вони можуть бути платними, безкоштовними і умовно безкоштовними (Kaspersky Internet Security, Dr. Web, Norton Internet Security, Avira, Panda і так далі). Анти віруси працюють в режимі реального часу, але також з їх допомогою можна в будь-який момент провести швидку або повну перевірку комп'ютера.
2
Інтерфейс антивірусних програм багато в чому схожий. Викличте головне вікно програми, його значок практично завжди знаходиться в області повідомлень на панелі задач. Клацніть по ньому двічі лівою кнопкою миші. У вікні, натисніть на кнопку «Перевірити систему». Якщо необхідно, можете самостійно вказати, яку область на комп'ютері слід сканувати, який режим перевірки застосувати.
3
Перевірити комп'ютер на віруси також можна за допомогою спеціально розроблених для цього утиліт. На відміну від вищезгаданих програм вони не можуть захистити від небезпечних файлів при роботі в мережі, зате виявляють шкідливі коди, що вже потрапили на комп'ютер. Більшість відомих виробників антивірусного ПЗ поширюють такі утиліти через свої офіційні сайти. Непогано справляються з поставленим завданням безкоштовні додатки Dr. Wed CireIT і Kaspersky Virus Removal Tool.
4
Вам необхідно завантажити утиліту з мережі, запустити перевірку на своєму комп'ютері, натиснувши на кнопку "Сканувати", і дочекатися закінчення процедури. Якщо будуть виявлені шкідливі файли, вам запропонують вибрати один з варіантів дій: спробувати вилікувати файл або видалити його.
5
Подібного роду програмне забезпечення не оновлюється, як антивірусні програми, тому краще для кожної нової перевірки скачувати свіжу версію, яка дозволить виявити і знешкодити нові віруси, які могли з'явитися з часу вашої останньої перевірки комп'ютера.
6
На деяких сайтах можна пройти перевірку на віруси онлайн прямо у вікні браузера. Для цього вам необхідно натиснути на кнопку «Перевірити» або Scan і дочекатися закінчення операції. Який би спосіб ви не вибрали, пам'ятайте, що краще користуватися перевіреним ПО, яке добре себе зарекомендувало. Не встановлюйте на комп'ютер програми з сумнівних сайтів.